M. Hanousek: „Przed nami dużo pracy”

11 października 2023, 09:04 | Autor:

W świetnych nastrojach przed przerwą reprezentacyjną zeszli z boiska piłkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Daniela Myśliwca po pięknej bramce Andrejsa Ciganiksa wygrali ze Stalą Mielec 1:0. Co po meczu powiedział grający z opaską kapitana Marek Hanousek?

Kapitan zespołu nie krył zadowolenia z tego spotkania. „Myślę, że mecz ze Stalą był lepszy niż ten w Gliwicach. Oczywiście było kilka błędów, przeciwnik miał także kilka swoich okazji. Atak pozycyjny w piłce nożnej to nie jest łatwe zadanie. Tu też do perfekcji trochę brakowało, ale kilka sytuacji sobie dziś stworzyliśmy. Jedną z nich udało się wykorzystać, dzięki czemu zdobyliśmy trzy punkty” – usłyszeliśmy w pomeczowej rozmowie. 

Do wygrania tego meczu z pewnością potrzebna była spora dawka cierpliwości. „Zgadzam się, że byliśmy dziś cierpliwi. Przy obronie niskiej rywala czasami ciężko jest grać ponieważ jest mało przestrzeni. Musieliśmy dośrodkowywać z bocznych stref boiska, ale wiedzieliśmy, że mamy w polu karnym Imada Rondicia, który potrafi grać dobrze głową i znajduje przestrzeń. Dziś nie udało mu się strzelić, ale był groźny na placu gry” – ocenił czeski pomocnik.

Nie mogło zabraknąć krótkiego komentarza do ozdoby tego pojedynku, czyli bramki Andrejsa Ciganiksa. „Wielki szacunek za to. Czasami na treningach żartujemy sobie, że te jego uderzenia nie są celne. Teraz w tym najważniejszym momencie pokazał już po raz drugi, po bramce w pucharze, że to trafienie nie jest przypadkiem” – stwierdził kapitan zespołu.

Zwycięstwo z pewnością podbuduje zespół w trakcie nadchodzącej przerwy reprezentacyjnej. „Po zwycięstwie zawsze piłkarz czuje się lepiej niż po remisie lub porażce, zwłaszcza gdy czeka nas przerwa na kadrę. Mamy jednak dużo rzeczy do poprawy i przed nami dużo pracy” – zakończył Marek Hanousek

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kod na Ruch
9 miesięcy temu

(Sorry za SPAM)

Mam do Was ogromną prośbę…
Na najbliższy mecz z Ruchem chciałoby przyjechać do Nas 3 braci z Chorzowa, którzy nigdy nie byli w Sercu Łodzi.
Jeżeli ktokolwiek wiedziałby, że nie idzie na mecz, bardzo prosiłbym o przesłanie swojego kodu na adres:

[email protected]

Pomóżcie proszę. Z Waszą pomocą z pewnością się uda ogarnąć bilety dla „rodziny” :)

Davidoff
9 miesięcy temu

Ciekawe czego Janusz ich uczył że muszą teraz wszystko robić od nowa

Marko
Odpowiedź do  Davidoff
9 miesięcy temu

To mogą być różnice w poruszaniu się w strefach boiska wynikające z zadań. Pewnie też pamiętasz, że Niedźwiedź np. często powierzał na boisku zadania defensywne zawodnikom ofensywnym ustawiając ich nie na swoich nominalnych pozycjach. Nieraz to wynikało z braków kadrowych i absencji, ale nieraz sam zastanawiałem się co np Kun robi jako obrońca co nie wychodziło dla drużyny najlepiej. Miejmy nadzieję, że Myśliwiec nie będzie miał takich pomysłów. Pozdrawiam.

Grzesiek
9 miesięcy temu

Do tej pory trener Myśliwiec mecz w Gliwicach, choć przegrany określał jako Widzewa najlepszy za jego kadencji. Marek — ten ze Stalą. Ja zaś liczę, że ten z Ruchem najbliższy po przerwie na kadrę, która powinna być naszym sprzymierzeńcem, będzie najlepszy w naszym wykonaniu jak dotąd… A co się tyczy ataku pozycyjnego, to ten jest zawsze… piętą achillesową nie tylko Widzewa, ale całej polskiej piłki, opierającej się głównie na kontrze. W ostatnich dekadach chyba tylko za „Franca” w Widzewie, bo już raczej nie w reprezentacji ten element działań na boisku należycie wyglądał. Oj rzeczywiście dużo jeszcze pracy przed nami, i… Czytaj więcej »

Grzesiek
Odpowiedź do  Grzesiek
9 miesięcy temu

„Franza” oczywiście.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x