M. Nalepa: „Widać poprawę gry w defensywie”

10 lutego 2023, 11:28 | Autor:

W czwartkowej konferencji prasowej, poświęconej meczowi z Widzewem Łódź, oprócz trenera Marcina Kaczmarka udział wziął również Michał Nalepa. Co obrońca Lechii Gdańsk powiedział dziennikarzom przed starciem z RTS?

Na początku Nalepa pytany był o większa motywację ze względu na przyjazd trenera reprezentacji Polski. „Obecność selekcjonera na meczu, to fajny dodatkowy smaczek, ale każdy z nas w każdym spotkaniu daje z siebie 100%. Ta wizyta nie będzie miała więc jakiegoś dużego wpływu na to, jak będziemy się prezentować. Ale miło byłoby, jakby chociaż jeden z nas przyciągnął uwagę Fernando Santosa” – mówił stoper Lechii.

Piłkarz przyznał, że w jego odczuciu postawa obronna gdańszczan wygląda coraz lepiej. „Widać poprawę gry w defensywie, za co odpowiedzialny jest cały zespół. Bronimy kompaktowo, w jedenastu, zaczynając od Łukasza Zwolińskiego. On także bardzo nam pomaga. Bronimy się nisko, jesteśmy skoncentrowani i uważam, że to jest fundament do tego, żebyśmy w kolejnych spotkaniach prezentowali się tak sam dobrze, albo jeszcze lepiej. Choć oczywiście wciąż mamy wiele do poprawienia” – przyznał przed meczem z Widzewem.

Przeciwko łodzianom nie będzie mógł wystąpić pauzujący za żółte kartki Maciej Gajos. W związku z tym obrońca powinien przejąć od niego rolę kapitana. „Naszym kapitanem jest Maciek, ale ja jestem jego zastępcą już któryś rok, więc pewnie ta opaska przejdzie na mnie. Jestem do tego przyzwyczajony” – powiedział Michał Nalepa.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x