Młody obrońca z „dorosłą” umową

5 grudnia 2023, 15:42 | Autor:

Choć Paweł Kwiatkowski nie skończył jeszcze 17 lat, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Środkowy obrońca związał się z Widzewem umową, która obowiązywać będzie przez najbliższe półtora roku – poinformowała klubowa witryna.

Kwiatkowski od dłuższego czasu trenuje pod okiem Daniela Myśliwca. Doszło nawet do tego, że dość nieoczekiwanie został niedawno zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy. Miało to miejsce przed ponownym spotkaniem z Ruchem Chorzów, gdy łodzianie przeżywali spore braki kadrowe. Stoper usiadł w „Meczu przyjaźni” na ławce rezerwowych, ale nie dostał okazji do debiutu. W kolejnych starciach trener całkowicie pomijał go w swoich wyborach, bo dostępni do gry byli już inni zawodnicy.

Mimo to utalentowany gracz wciąż znajdował się w orbicie zainteresowania pierwszego zespołu, czego zwieńczeniem było podpisanie „dorosłego” kontraktu. Będzie on obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku, ale zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
St3fan
7 miesięcy temu

ciekawe kiedy doczekamy się czasów że co sezon do kadry 1 zespołu będzie wprowadzanych tak co roku 1-2 wychowanków którzy będą grać a nie grzać ławę.

FIfi
Odpowiedź do  St3fan
7 miesięcy temu

Za 5-6 lat najpóźniej.

Bastian
Odpowiedź do  FIfi
7 miesięcy temu

Prorok czy co? ;-)

Rafał
7 miesięcy temu

Mam wrażenie, że kontrakty z młodymi zawodnikami są za krótkie. Moim zdaniem kontrakt powinien być minimum trzyletni, żeby dać szansę na ogranie, ewentualnie wypożyczenie, po którym będzie szansa na ewentualne wejście do pierwszej drużyny. Fajnie to robi Lech, który co zdolniejszych wyposycza na szczebel 1 ligi, a po powrocie daje szansę dalszej gry. Krótki kontrakt to też ryzyko bezgotówkowej straty zawodnika, gdy on odpali.

Czosnek
Odpowiedź do  Rafał
7 miesięcy temu

Jak piłkarz jest nieletni, to kontrakt i tak obowiązuje tylko do 18. roku życia. W 18 urodziny musi być podpisana nowa odrębna umowa.

JaToJa1910
Odpowiedź do  Czosnek
7 miesięcy temu

Taki prezent na 18tke

Last edited 7 miesięcy temu by JaToJa1910
6
0
Would love your thoughts, please comment.x