Niewielkie ruchy w indywidualnych klasyfikacjach

5 grudnia 2023, 12:02 | Autor:

Miniony weekend nie przyniósł poważniejszych zmian w indywidualnych klasyfikacjach piłkarzy Ekstraklasy. Niewielu graczy z czołówki strzelców czy asystentów powiększyło swoje dorobki. Trzeci mecz bez gola zaliczyła drużyna Widzewa.

Prowadzący w zestawieniu najlepszych strzelców Erik Exposito tym razem nie cieszył się z trafienia, ale Hiszpan wciąż ma pięć bramek przewagi nad próbującą gonić go czwórką innych zawodników. Nieco zbliżyli się do napastnika Śląska Wrocław przedstawiciele Ruchu Chorzów i Lecha Poznań. Dubletem popisał się bowiem Daniel Szczepan, a Kristoffer Velde zadał decydujący cios w Kielcach. Po raz piąty na listę strzelców wpisał się Kristoffer Normann Hansen, a czwarty jego klubowy kolega, Jose Naranjo. Do listy dodaliśmy także nazwiska Piotra Samca-Talara, Ediego Semedo oraz Tomasza Swędrowskiego.

Wszystkie gole, jakie padły w 17. kolejce (odbyło się tylko siedem spotkań), padły po podaniach piłkarzy, którzy nie znajdują się w czołówce ligowych asystentów. W tej klasyfikacji nie nastąpiły więc żadne zmiany. Podobnie, jak w widzewskim rankingu, gdzie nie zadziało się nic, ponieważ w meczu z Radomiakiem Radom łodzianie nie strzelili bramki. Był to trzeci taki przypadek w bieżących rozgrywkach.

Czołówka strzelców w Ekstraklasie:

13 – Erik Exposito (Śląsk)
8 – Pedro Henrique (Radomiak), Efthymis Kolouris (Pogoń), Ilja Szkurin (Stal), Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia)
7 – Daniel Szczepan (Ruch), Kristoffer Velde (Lech)
6 – Kamil Grosicki (Pogoń), Mikael Ishak (Lech), Josue i Tomas Pekhart (Legia), Afimico Pululu (Jagiellonia), Daisuke Yokota (Górnik)
5 – Alexander Gorgon (Pogoń), Filip Marchwiński (Lech), Kristoffer Normann Hansen (Jagiellonia), Bartosz Nowak (Raków), Łukasz Sołowiej (Puszcza), Kajetan Szmyt (Warta)
4 – Adriel Ba Loua (Lech), Wahan Biczachczjan (Pogoń), Patryk Dziczek (Piast), Virgil Ghita (Cracovia), Jesus Imaz (Jagiellonia), Nahuel Leiva (Śląsk), Ernest Muci (Legia), Jose Naranjo (Jagiellonia), Bartłomiej Pawłowski (Widzew), Martin Remacle (Korona), Piotr Samiec-Talar (Śląsk), Jordi Sanchez (Widzew), Edi Semedo (Radomiak), Artur Siemaszko (Puszcza), Tomasz Swędrowski (Ruch), Mateusz Wdowiak (Zagłębie)

Czołówka asystentów w Ekstraklasie:

6 – Dominik Marczuk (Jagiellonia)
5
– Kacper Chodyna (Zagłębie), Kamil Grosicki (Pogoń), Ilja Szkurin (Stal), Paweł Wszołek (Legia)
4
– Maciej Domański (Stal), Benjamin Kallman (Cracovia), Nono (Korona), Joel Pereira (Lech), Piotr Samiec-Talar (Śląsk), Kristoffer Velde (Lech)
3
– Serhij Bułeca (Zagłębie), Erik Exposito (Śląsk), Jorge Felix (Piast), Krystian Getinger (Stal), Jesus Imaz (Jagiellonia), Mikael Ishak (Lech), Ben Lederman (Raków), Bartłomiej Pawłowski (Widzew), Fredrik Ulvestad (Pogoń), Rafał Wolski (Legia), John Yeboah (Raków), Kamil Zapolnik (Puszcza)

Strzelcy bramek dla Widzewa:

4 – Bartłomiej Pawłowski, Jordi Sanchez
2 – Fran Alvarez, Andrejs Ciganiks, Imad Rondić
1
– Antoni Klimek, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Ernest Terpiłowski, Mateusz Żyro

Asystenci przy bramkach dla Widzewa:

3 – Bartłomiej Pawłowski
2
– Mato Milos, Jordi Sanchez
1
– Marek Hanousek, Sebastian Kerk, Dominik Kun, Fabio Nunes, Henrich Ravas, Imad Rondić, Juljan Shehu

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adek
6 miesięcy temu

Pół sezonu za nami, a nasi napastnicy strzelają łącznie 6 bramek. Chyba wiadomo na jaką pozycję musimy szukać zawodnika w zimowym okienku.

Mariusz
Odpowiedź do  Adek
6 miesięcy temu

Chyba jedyne rozwiązanie na ten moment to zagrać jak najlepiej się da w tych 3 ostatnich meczach , jeśli się da coś ugrać z Puszczą to chociaż remis bo to cholernie niewygodny przeciwnik wbrew pozorom , no i obowiązkowo 3 pkt z Pogonią u siebie a potem Panowie działacze do roboty – dobry ale to naprawdę dobry napastnik oraz 2 linia w której oprócz Marka nie widzę nikogo innego na dziś.
Panie Wichniarek zatem ruszać w teren.
Pozdrawiam Widzewiaków

Juras100
Odpowiedź do  Adek
6 miesięcy temu

Niekoniecznie. W klasyfikacji strzelonych bramek jesteśmy teraz na 8-9 miejscu, a w rankingu straconych bramek na 12-14. Defensywa jest nieco większym problemem.

kowal
6 miesięcy temu

powiem tylko tyle: Kristoffer Normann Hansen 5 goli

4
0
Would love your thoughts, please comment.x