MŚ U-20: świetna forma Senegalu

27 maja 2019, 08:12 | Autor:

W czwartym dniu Mistrzostw Świata do lat 20, oprócz zwycięskiego starcia reprezentacji Polski z Tahiti, odbyły się cztery inne mecze. Awans do 1/8 finału zapewnili sobie już Włosi, bliscy tego są też gracze z Senegalu.

Po pewnej wygranej nad Polską, tym razem to Kolumbia była tłem dla swoich przeciwników. Senegalczycy zdominowali zawodników z Ameryki Południowej i już w 21. minucie mogli wyjść na prowadzenie, gdy Kevina Miera pokonał Ibrahima Niane. Wtedy sędzia dopatrzył się spalonego, ale jeszcze w pierwszej połowie napastnik FC Metz trafił do siatki z rzutu karnego. Po zmianie stron wynik podwyższył, również z jedenastu metrów, Dion Lopy.

Afrykanie są o krok od awansu do 1/8 finału, zapewnili go już sobie za to Włosi. Zawodnicy z południowej Europy mierzyli się z Ekwadorem, a pierwszego gola strzelili jeszcze przed upływem kwadransa, za sprawą Andrei Pinamontiego. Od 41. minuty Ekwadorczycy musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdy z boiska wyleciał Jackson Porozo. To oni mogli jednak strzelić gola, lecz… ponownie jak trzy dni wcześniej, nie wykorzystali rzutu karnego. Tym razem spudłował Leonardo Campana.

W bardzo złej sytuacji znajdują się piłkarze Meksyku, którzy przegrali już drugi mecz na mundialu. Od samego początku przeważali Japończycy i już w 21. minucie wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Taiseia Miyashiro. Jeszcze w pierwszej połowie Azjaci strzelili drugiego gola, jednak tym razem sędzia dopatrzył się spalonego. Po zmianie stron obraz gry w żadnym stopniu się nie zmienił. Najpierw Kyosuke Tagawa, a później ponownie Miyashiro, ustalili wynik na 3:0.

Dziś mundial znów zagości w „Sercu Łodzi”. Tym razem na stadionie Widzewa odbędzie się spotkanie pomiędzy Norwegią a Nową Zelandią. W innym meczu tej grupy Honduras zagra z Urugwajem. W starciach grupy D Katar rywalizować będzie z Ukrainą, a Stany Zjednoczone z Nigerią.