MŚ U-20: znamy komplet ćwierćfinalistów

5 czerwca 2019, 13:41 | Autor:

Wczoraj późnym wieczorem poznaliśmy komplet drużyn, które awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata do lat 20. Nie zabrakło niespodzianek, bo z turniejem pożegnali się dwaj faworyci, czyli Argentyna i Francja!

Na początek fazy pucharowej reprezentacja Polski przegrała w Gdyni Włochami 0:1. Również w niedzielę w Łodzi zmierzyły się Kolumbia Nowa Zelandia. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce na tablicy wyników utrzymywał się remis, a więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Choć golkiper „All Whites” obronił dwie pierwsze jedenastki, to później sytuacja się odwróciła i to gracze z Ameryki Południowej zwyciężyli 5:4.

Poniedziałek rozpoczął się od pojedynków Urugwaju z Ekwadorem oraz Ukrainy z Panamą. Dużo ciekawiej było w tym pierwszym, bo choć szybko na prowadzenie wyszli faworyzowani Urugwajczycy, to kolejne bramki w tym meczu strzelali już tylko ich rywale, ostatecznie wygrywając 3:1. Niespodzianki nie było w drugim starciu, gdzie Ukraińcy po pewnym zwycięstwie 4:1 awansowali do ćwierćfinału.

Wieczorem w „Sercu Łodzi” mogliśmy obejrzeć derby Afryki, czyli starcie Senegalu Nigerią. Przed przerwą lepiej spisywały się „Latające Orły”, ale dwa gole strzeliły „Lwy Terangi”. Po zmianie stron, Nigeryjczykom udało się zdobyć kontraktową bramkę, na nic więcej nie było ich jednak stać i w dalszej rundzie znaleźli się grupowi rywale Polaków.

Kolejne derby, tym razem Azji, odbyły się we wtorek. Z pojedynku z Japonią zwycięsko wyszła Korea Południowa, wygrywając skromnie 1:0, po trafieniu w końcówce. Równolegle toczył się mecz Francji ze Stanami Zjednoczonymi. Spotkanie było bardzo wyrównane i na kilka minut przed końcowym gwizdkiem utrzymywał się remis 2:2. Fatalny błąd popełnił wtedy jednak bramkarz „Trójkolorowych”, a piłkę w siatce umieścił Justin Rennicks, eliminując z gry faworytów do zwycięstwa w całym turnieju.

Jeszcze większa niespodzianka miała miejsce trzy godziny później, gdzie Argentyna rywalizowała z Mali. Pierwsza połowa należała do zawodników z Ameryki Południowej, którzy prowadzili 1:0. Po przerwie Afrykanie jednak kompletnie odmienili swoją grę i tylko przez swoją nieskuteczność zdobyli zaledwie jedną bramkę. Na początku dogrywki „Albicelestes” trafili na 2:1, ale w samej końcówce Malijczycy ponownie wyrównali. Spotkanie musiało zostać więc rozstrzygnięte w rzutach karnych. Te lepiej wykonywali gracze z „Czarnego Lądu”, odprawiając z kwitkiem faworytów.

Przed uczestnikami mundialu teraz dwa dni przerwy. Do gry wrócą oni w piątek, gdy w Łodzi zmierzą się Kolumbia Ukraina, a w Tychach Włochy Mali. W sobotę odbędą się pojedynki Stanów Zjednoczonych z Ekwadorem Gdyni oraz Korei Południowej Senegalem w Bielsku-Białej.