Widzew z licencją na II ligę. Ale z nadzorem finansowym i sankcją!

4 czerwca 2019, 17:20 | Autor:

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym rozpatrono wnioski klubów, zgłaszających akces do gry w II lidze w przyszłym sezonie.

Tak jak można było się spodziewać, Widzew znalazł się w gronie zespołów, które otrzymały licencję. Nie stało się to jednak bezwarunkowo! Na łodzian nałożono nadzór finansowy, ukarano ich też sankcję regulaminową w kwocie 10 tysięcy złotych za naruszenie trzech kryteriów podręcznika licencyjnego. Jakich?

To punkty F.01, F.03 i F.04. Sprawdziliśmy w podręczniku, o czym one mówią:

F.01: Przygotowanie i złożenie rocznego sprawozdania finansowego, sporządzonego na ostatni statutowy dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych Wnioskodawcy (np. 30/06 bądź 31/12), przypadający przed terminem złożenia wniosku o wydanie Licencji.
Niezależnie od formy prawnej Wnioskodawcy, roczne sprawozdanie finansowe musi być sporządzone zgodnie z przepisami Ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 roku (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 330, ze zm.) oraz wydanymi na jej podstawie przepisami wykonawczymi i innymi obowiązującymi przepisami.
Wnioskodawca mający obowiązek badania sprawozdania finansowego zgodnie z art. 64 ust. 1 pkt 4 Ustawy o rachunkowości jest obowiązany przekazać Licencjodawcy opinię wraz z raportem biegłego rewidenta dotyczącego zbadanego sprawozdania finansowego.

F.03: Wnioskodawca musi dowieść, że na dzień złożenia Dokumentacji Licencyjnej, nie później niż 31 marca roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się dany Sezon Licencyjny, nie posiada przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich z tytułu działalności transferowej, które powstały do dnia 31 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego rok, w którym rozpoczyna się dany Sezon Licencyjny.

F.04: Wnioskodawca musi dowieść, że na dzień 31 marca roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się dany Sezon Licencyjny, nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań wobec – pracowników, ZUS i Urzędu Skarbowego (w związku ze wszelkimi zobowiązaniami prawnymi wobec pracowników), jak też z tytułu kar nałożonych przez właściwe organy dyscyplinarne (w tym w szczególności Komisję Dyscyplinarną PZPN, Najwyższą Komisję Odwoławczą PZPN) lub Organy Licencyjne, z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN oraz wobec Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej z tytułu płatności składek członkowskich oraz opłat za uczestnictwo w Rozgrywkach Klubowych PZPN, a także opłat na rzecz PZPN oraz Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej pozostających w związku ze zmianami przynależności klubowej zawodników, które powstały przed 31 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego rok, w którym rozpoczyna się dany Sezon Licencyjny.

Przy al. Piłsudskiego nie przygotowali więc odpowiedniego sprawozdania finansowego wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta. Oprócz tego, Widzew nie spełnił warunku braku przeterminowanych (na dzień 31 marca) zobowiązań wobec innych klubów, a także wobec m.in. pracowników, urzędów czy związku.

Wszystkie kluby, które wnioskowały o licencję, otrzymały ją, ale bez żadnych warunków pobocznych udało się to tylko Błękitnym Stargard, Górnikowi Łęczna, Gryfowi Wejherowo, Resovii, Stali Stalowa Wola oraz dwóm spadkowiczom: ROW Rybnik i Siarce Tarnobrzeg. Prawo gry w II lidze zyskała również zmagająca się z problemami finansowymi Bytovia Bytów, a Ruch Chorzów wycofał się z procesu.

73
Dodaj komentarz

35 Comment threads
38 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Varix

Brawo działacze !!!

Znany

Niech się w piątek na Walnym wypowiedzą na ten temat Klementowski, Brzeziński, Kaczorowski i Stamirowski. Zwłaszcza ci, którzy bredzili zimą o tym, żeby nie bać się zmian na lepsze.

Myślący

Klementowski? Gość odszedł w grudniu i zostawił ponad 5 mln na koncie i drużynę z pewnym awansem. Nawrzucali mu ze jest amatorem to odszedł. Nie bójcie się zmiany najlepsze przychodzi era profesjonalizmu, ten profesjonalizm Nas od grudnia kłamie w oświadczeniach, robi bzdurne zmiany, kary dla piłkarzy przed najważniejszymi meczami. Można powiedzieć ze profesjonalizm Nas wykańcza i obrzydza Widzew. Druga sprawa czytaj ze zrozumieniem nadzór bo zle wypełnili profesjonalisci wnioski licencyjne, rok temu amatorzy złożyli i było ok.

Znany

Tak, czytam ze zrozumieniem i tak, Klementowski, który mam nadzieję będzie miał trochę do wyjaśnienia dlaczego nie można było zrobić na czas sprawozdania finansowego z opinią biegłego rewidenta. Mówimy tutaj o sprawozdaniu za 2018 roku, w którym to Pan Przemysław rządził klubem przez 11 miesięcy. W końcu to on był Prezesem i odpowiadał także za sprawy związane ze sklepem? A z tego co mi wiadomo, to sprawy ze sklepem tutaj kuleją. Druga sprawa, tutaj nie chodzi o to, że źle wypełniono wnioski licencyjne, tylko o to, że nie dostarczono Komisji Licencyjnej kompletu dokumentów. Z resztą się zgadzam.

Krzysiek.

profesjonalnie to tylko nas wydoili !

lewiatan137

Przecież sam ryczałeś na stadionie po kolejnym remisie żeby ich ukarać te żelowane panienki.Teraz źle ze ich ukarali.

Rafi

Tak jak pisałem na naszym forum wcześniej za co niektórzy się obrażali. Ten zarząd to dno i powinien się udać po nauki do rywala zza miedzy jak za 7 mln znaleźć zawodników i awansować. Za to u nas powstają rozbudowane struktury, które nic nie potrafią. Powstał klub dojnej krowy. Są karnety jest zabawa. Działaczom nawet nie chce się szukać sponsorów bo i po co. Do Masłowskiego też mam ale bo już za sam pomysł z Paszulewiczem to jego kompromitacja. Do tego w zespole nadal są żelusie, którzy przyczynili się do tej rozpierduchy.

lewiatan137

Ale oczywiście wiesz ze za miedza prezesem jest WŁAŚCICIEL.Tam tacy jak ty kibice to morda w kubeł bo zabiorę zabawki i bawcie się w piłkę.Czy myślisz ze u nich jak by rządzili kibice to pozwolono by na to ze siedzieli by 3 sezony w 3 lidze.Co chwile były by zmiany czy piłkarzy czy trenerów.A co do Paszulewicza to może jakieś nazwisko dostępnego trenera a nie pobożne życzenia.

MAciek RDG

Pytanie czy lepiej mieć rządy jednego właściciela, który mówi „morda w kubeł” czy rządy kibiców, którzy łoją klub tak samo jak zarząd i wystawiają mu negatywne opinie ?

TerriblePlayersClub

Amatorzy z zarządu

Nonsens

Farsawka kocha Łódź jak zawsze, a w zarządzie siedzą nieprzytomni biznesmeni

Wilkowaty

A co to ma do rzeczy? 20 prezesów od bram a nie ma nikogo, kto potrafi wypełnić formularze i dołączyć wymagane dokumenty? Jprdl.

Tomasz

Kpina!!!!!!!

Qba

Jak tak dalej pójdzie, to wrócimy do cackowych czasów zanim wejdziemy do ekstraklasy

omgRTS

Chwila moment to znaczy że mamy/mieliśmy jakimś cudem już długi?!? Że k…. co proszę? To nawet 14mln było za mało?

Czytaj ze zrozumieniem kolego i nie podniecaj się czymś czego nie pojmujesz.

Marian72

No czytamy że zrozumieniem, i…Jeżeli wszystko było zapłacone to czemu nie dołączyli kwitów do dokumentacji. Stać na na kary 10 tysia ?

no nie wierze? gdzie oni wydali te 15 baniek?

Mich

Nie rozumiem budżet 15 baniek i zaległości brawo działacze.

DarGni

Powinni płacić z własnej kieszeni za swoje błędy !

waldic4

Jak się kasę przekreca na bok to jak można prawidłowo złożyć sprawozdanie finansowe.

Bałuciarz

co by tu jeszcze…

1910 W

Ukraść !! Pozwoliłem sobie dokończyć Twoje zdanie Bałuciarz. Teraz wiadomo dlaczego spieprzył klementowski i teraz stamirowski. Ja już się do tych łachów nie dorzucę ,ani złotówki. KONIEC !! Ps.a dziesiejsze ogłoszenie nowego nabytku ,,Kity” miało tylko zasłonić smród po tym całym złodziejstwie.

Znany

Czyżby Widzew miał długi? – F03 i F04. Jak to było zimą? Nie bój się zmian na lepsze! Kompromitacji klubu ciąg dalszy. Trzeba zacząć od nowego zarządu i biegłego rewidenta. Już teraz, od tego piątku. Trzeba oddać realną władzę w rdzi, którzy wiedzą co robią. Jeśli ten klub, niecałe 4 lata po reaktywacji, z budżetem 14m otrzymuje licencję na 2 ligę z nadzorem finansowym, to jest to kompromitacja zarządu i rady nadzorczej.

paweł

Myślę że bardziej chodzi o to, że nie złożył odpowiednich papierów na czas. To w pewnym sensie wynika z F01.

Znany

Jeśli tak jest, jeśli nie złożono na czas tych dokumentów, to jest to poważne zaniedbanie. I nie oszukujmy się, amatorszczyzna. I to obciąża zarząd i radę nadzorczą.

lewiatan137

Komu te władzę oddasz.Najpierw sobie odpowiedz na to pytanie. Nie pisz o jakichś wyimaginowanych fachowcach tylko konkrety nazwiska.Bo wszyscy coś pieprzą tylko jak co do czego to okazuje się ze to wszystko amatorzy łatwej kasy.Teraz chcesz zmieniać zarząd na 7 tygodni przed rozgrywkami gdzie obecny zarząd stowarzyszenie wybierało 3 miesiące.Czy może chcesz przystąpić do rozgrywek bez zarządu,a kluczowe decyzje niech podejmuje stowarzyszenie które nie potrafi się zebrać w czasie krótszym niż miesiąc.

Znany

Chyba nie jesteś na bieżąco? 1. Stowarzyszenie zbiera się w najblizszy piatek na Walnym. 2. Ludzie, którzy faktycznie podejmowali decyzje w klubie, zostali już zmarginalizowani w ubiegły piątek. Brzeziński został odwołany z funkcji prezesa RN, aczkolwiek ostał się w niej jako członek. Stamirowski pozostał już tylko członkiem Stowarzyszenia. Tylko nie pisz mi, że Kaczorowski podejmował samodzielnie najważniejsze decyzje. 3. Komu oddać władzę? Wg mnie najpoważniejszym kandydatem na Prezesa jest Tadeusz Arłukowicz, były Senator (wtedy z ramienia PO) i były wiceprezydent Białegostoku. Sprawami związanymi ze środowiskiem piłkarskim niech zajmie się fachowiec Władysław Puchalski. I nie interesuje mnie co o tym drugim… Czytaj więcej »

lewiatan137

Tylko ze pierwsze spotkanie mieli MIESIĄC po jak ze udanym sezonie.Gdzie należało natychmiast podjąć decyzje w sprawie trenera to byłby może Kieres a nie Smolka.Jeszcze pretensje ze w ogóle jakiegoś zatrudnili.

Znany

Rozumiem, że znasz się na zarządzaniu firmą, sądząc po twoim wcześniejszym wpisie. Jeśli tak, to wiesz co spotyka zarząd / dyrektorów, którzy łamią instrukcje właścicieli / postępują wbrew ich woli? Powtarzam po raz kolejny, trenera zatrudnia zarząd, może w porozumieniu z RN, nie Stowarzyszenie. W tym przypadku poproszono aby wstrzymać się z wyborem trenera do czasu Walnego, dlatego, bo wcześniej zarząd i rada nadzorcza oddali się do dyspozycji właściciela, czyli Stowarzyszenia. To chyba logiczne, że w takim wypadku można było jeszcze poczekać 48 godzin, skoro nie było pewności jak ten zarząd będzie wyglądał, kto w nim bedzie. Co ciekawe, podpis… Czytaj więcej »

Bodek

To nie jest kompromitacja. TO JEST KRYMINAŁ!

Leszek

Oczekiwać należy teraz wyjaśnienien obecnego zarządu. Miał być porządek jak w korporacji. Jak do tej pory, przy poprzednich licencja problem tylko miał makis w związku z kiepskim przygotowanie stadionu. Co jak co ale problemu finansowego to chyba przy takim budżecie, na tym poziomie rozgrywek nikt się nie spodziewał. Robi się ciekawie. No ale dajmy szansę im się wytłumaczyć.

zenek

Gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść .Ze swoich oddać amatorzy z Olx a.

Jacek

Wstyd!

Jarek

Czyżby coś nie tak było że sprawozdaniem, które m.in. kibicom pokazano….

Andrzej

Trochę nie na temat.
Ale w dzisiejszej gazecie Derdzikowski fajnie napisał o naszych kibicach, jak promują Łódź na świecie podczas Mundialu. Szkoda,że ratusz ma na to wywalone.

Znany

Z Ratuszem trzeba umieć rozmawiać i znać to środowisko. Moze się mylę, ale wg mnie ostatnim, który rozumiał coś na ten temat był Ferdzyn.

Andrzej

Masz 100% racji. Ale to tym się trzeba zajmować a nie maskotki.

Znany

Dokładnie.

ave

Tego się nie spodziewałem. Ciąg dalszy amatorki…

I'm rebel

TO SIĘ NIE DZIEJE.!!!! JA PIER…LE! CZY SIĘ KUR.A WSZYSCY UWZIĘLI NA WIDZEW CZY PO PROSTU AMATORSZCZYZNA DO KWADRATU?! WSTYD!

Andrzej

https://youtu.be/hscU44GBT04.
Panowie taki śmieszny filmik z szatni piłkarskiej. Może taki trener by się przydał u Nas?
Piłkarze w sumie kostiumy podobne mają. U nich podobno pomogło.
co sądzicie?

Andrzej

Teraz wyobraźmy sobie,że na ławce siedzą „strzelcy” karnych, ” napastnicy” i wiosenny Kristo z Radwanem.
Kamilu moderuj żwawiej.

Andrzej

Kamilu.
Czemu to blokujesz ponad dwie godziny? to zwykły śmieszny filmik jakich tysiące na YT I chyba by im się należało w szatni za ten brak awansu. Bo co jak co ale to wszystko to jest pierdolenie o tych radach, zarządach, stowarzysxeniach. Wszystko było w ich nogach Wystarczyło wygrać dwa ostatnie mecze,albo chociaż nie przegrac ostatniego i bylibyśmy dziś daleko stąd gdzie jesteśmy teraz Podając link pomyślałem tylko,że może taka rozmowa z trenerem zmotywowałaby u nas pewnych piłkarzy,którzy czują presję podobno

Andrzej

Czy na tym forum nie wolno wstawić linku? Bo nie rozumiem czemu mój żartobliwy koment nie przeszedł strasznej procedury moderacji. Może łaskawie któryś z cenzorów się odniesie?

Czosnek

Czytajcie ze zrozumieniem. Nie znaczy że Widzew ma długi, tylko że nie przedstawił zaświadczeń że ich nie ma. Ot takiego zaświadczenia o niezaleganiu wobec ZUS np

Tomek.R

Czyli winny tego, że nie przedstawiono właściwych dokumentów zapłaci karę z własnej kieszeni ?

Czosnek

No zasadniczo to tak powinno być, że ten kto to przygotował powinien pokryć karę, jeśli odwołanie ewentualne nic nie zmieni. Chyba że faktycznie ktoś czegoś nie zapłacił w terminie

Tomasz

Po odwołaniu i uzupełnieniu kara może być anulowana. Sorry, ale 3/4 czyta a rozumie, jak chce ☹️.

Znany

Primo: fakt jest taki, że dobrze opłacana kadra kierownicza nie potrafiła złożyć kompletu dokumentów licencyjnych. Nie interesuje mnie, czy się odwołają i czy kara zostanie anulowana. Klub już ucierpiał na tym wizerunkowo. Krótko, w ciągu ostatnich 5 miesięcy wizerunkowo Widzew stoczył się na samo dno. Teraz śmieje się z nas cała Polska. Secondo: widziałeś gdzieś kopię sprawozdania finansowego z opinią biegłego rewindenta?

Zdzisław Kiełbasa

Uspokoiłeś mnie. PS. A biegły rewident też stwierdził, że jest super, tylko zapomniał się podpisać.

Rammstein

Czyli jak nie przedstawili ,,papierow,, ze nie ma dlugow to znaczy ze sa , w imie ,,złotych mysli ,,:
– wszyscy sa winni dopoki nie udowodnia swojej niewinnosci
-nie ma ludzi nie winnych , sa tylko zle przesłuchani
– nie ma ludzi zdrowych , sa tylko nie zdjagnozowani ;-)

Sas

Burdel

Krzysztofpiastòw

W burdelu musi być porządek,w naszym klubie od dłuższego czasu nie ma zdarzenia, decyzji, zachowania, CZEGOKOLWIEK co by nie budziło podejrzeń.

Tylko widzew

Nie bierzcie tego do siebie w PZPN jest lobby które nie cierpi tego klubu. Pomijając błędy formalne z naszej strony to co próbują robić z naszym klubem to skandal. Są w tej lidze kluby które zalegają w ZUS i urzędzie skarbowym duże pieniądze i cisza są kluby które są cały czas na skraju bankructwa. Przypominam wam, że w 3 lidze dostaliśmy nadzór infrastruktalny bo na naszym stadionie były uchybienia , a huragan Morąg miał wszystko ok.Mozna by było długo wymieniac

Już za czasów cacka widzew był ciągle sankcjonowany chociaż nasze problemy w porównaniu np Wisły to była kropla i była chwila, że w klubie były duże pieniądze. Zawsze myślałem, że jest to związane z osobą pseudo biznesmena z Piaseczna ale sedno jest gdzie indziej

lewiatan137

Zwłaszcza ze w komisji licencyjnej nadal zasiada facet bardzo zasłużony dla Widzewa nie jaki Gilarski.

lewiatan137

Brawo Stowarzyszenie.To wszystko wina członków stowarzyszenia które jest właścicielem klubu. Wy nie macie pojęcia jak się zarządza firma.Jaka firma i co się dzieje z taka firma jak na podjecie decyzji czeka się na zebranie właścicieli prawie miesiąc.Teraz wszyscy pretensje do zarządu tylko ze właściciel prawie miesiąc zwlekał z ogłoszeniem składu zarządu który mógł to wszystko ogarnąć mając ten miesiąc więcej.To samo z trenerem Kiereś przeszedł obok nosa bo stowarzyszenie nie potrafi się zebrać,a potem pretensje ze prezes podjął decyzje bez ich zgody.Pewnie powinien poczekać to byśmy mieli Bartoszka albo chuj wie kogo. Jeżeli z każdą decyzja prezes będzie musiał czekać… Czytaj więcej »

1910 W

A co to ten niby Kiereś ???? Akurat znam jego asystenta Orszulaka. Grałem z nim w jednej drużynie za czasów juniorów. Totalny amator,że aż się dziwię,że funkcjonuje dalej przy piłce.

Znany

Stowarzyszenie nie miało nic wspólnego ze zmianą trenera. Udzieliło tylko instrukcji, żeby wstrzymać się z podejmowaniem ważnych decyzji do czasu Walnego, którego pierwsza część odbyła się zaledwie dwa dni po podpisaniu umowy z nowym trenerem. Nie wiem, dlaczego nie można było poczekać do soboty z podpisaniem umowy. Stowarzyszenie nie jest od tego, żeby zarządzać firmą. Od tego jest zarząd. Jedyną winą Stowarzyszenia jest to, że oddali władzę Brzezińskiemu i Stamirowskiemu, bo chyba już nikt nie wierzy w to, że ten zarząd mógł podjąć jakąkolwiek ważną decyzję sam od siebie.

Piotr Z.

Czekam na jakieś wyjaśnienie, może komunikat Zarządu. Słowa takie jak „burdel”,”cyrk”,zostawiam tym, którzy Widzewa nie lubią.

Marian72

Jeżeli na II ligę 15 mln PLN to mało, aż strach myśleć ile Ci ” geniusze ” zarządzania potrzebują na Ekstraklasę.

Marian72

Przypomnijcie mi…Ile ci amatorzy z olx w zarządzaniu mają miesięcznie pensji ???

kosa76

tyle ,ile Ty nie zobaczysz nigdy …. nie zaglądaj nikomu w portfel … nie Twój interes ….
skoro jesteś w tym lepszy to czemu sam nie aplikowałeś? za 1000 pln pewnie byś przebił ich ofertę …. znafco …

Ciapaty

Przynajmniej finansowe fair play i wykluczenie z pucharów nam nie grozi :)

Jan

Aż strach pomyśleć,żeby tylko nie wypadły następne trupy z szafy.

Tomek.R

A wszystko tak fajnie się zaczynało…IV liga…entuzjazm, serce i waleczność zawodników, zaangażowani trenerzy, bezinteresowność działaczy, radość i oddanie kibiców,…
I cały ten misterny plan idzie powoli w pizdu. Mam nadzieję, że to tylko zły sen.

Rafał

Ich konta się zgadzają? Jeśli tak, to dobrze..

Piotr

Przypomina i się folwark zwierzecy.
Sprawozdanie finansowe !
Opinia biegłego rewidenta !
Wywiezienie na taczkach cwaniaczków!
Jezeli były wyprowadzane pieniądze to postawienie przed sąd i dożywotni status persona non grata !
Odpowiedzialnosc za podejmowane decyzje! Az się łza w oku kreci co robią z NASZYM WIDZEWEM ?!

Rysio Pysio

Farsy ciąg dalszy.
Panie kraciasty garnitur.Kiedy przestaniemy rozśmieszać całą Polskę ? Liga mistrzów się marzy a licencji na 2 ligę nie potraficie złożyć.

Realista

Oszołomy

To jest prawdziwa żenada naszych włodarzy . Klub z największym budżetem z całej II ligi a nie umie poprawnie złożyć wniosku licencyjnego . Osoba która zawiniła powinna z własnej kieszeni oddać 10.000 złotych a nie z abonamentów kibiców . Czekam na szczegółowe wyjaśnienia klubu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress