Trzy awanse Kity do I ligi. Będzie czwarty?
4 czerwca 2019, 12:54 | Autor: Kamil
Przemysław Kita został dziś piłkarzem Widzewa. Były zawodnik Olimpii Grudziądz przychodzi do łódzkiego klubu nie tylko jako skuteczny, przynajmniej w ostatnich sezonach, napastnik, ale też… specjalista od awansów do I ligi!
25-latek ma już na swoim koncie trzy takie osiągnięcia. Pierwszy raz zrobił to, gdy był zawodnikiem Znicza Pruszków. Choć sezon 2015/2016 nie był dla niego zbyt udany, bo strzelił tylko jednego gola, a do tego przez kilka miesięcy leczył kontuzję, jego zespół spisywał się świetnie i już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie promocję na drugi poziom rozgrywkowy.
Niestety, pruszkowianie nie byli w stanie utrzymać się w I lidze i już po roku pożegnali się z nią. Z klubu odszedł też Kita, który trafił do Warty Poznań. Sytuacja się powtórzyła, a awans przypieczętował sam napastnik, który strzelił zwycięskiego gola w decydującym spotkaniu z Radomiakiem Radom.
Piłkarz nie został jednak na kolejny sezon w Wielkopolsce, tylko ponownie występował w II lidze. Choć po rundzie jesiennej nic na to nie wskazywało, świetna wiosna sprawiła, że jego zespół ponownie znalazł się w najlepszej trójce. Olimpia awansowała, ale Kita znów nie skorzystał z możliwości gry wyżej.
Wychowanek Włókniarza Pabianice pozostał na trzecim poziomie rozgrywkowym i przez najbliższe dwa lata reprezentował będzie barwy Widzewa. Oby już za niecały rok mógł cieszyć się z promocji po raz czwarty!
Foto: Peryferia Futbolu







Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź
Cracovia
Korona Kielce
Wisła Płock
Śląsk Wrocław
Motor Lublin
GKS Katowice
Wieczysta Kraków
Piast Gliwice
Radomiak Radom
Raków Częstochowa 
KTS Weszło Warszawa
Pelikan Łowicz
Świt Nowy Dwór Maz.
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Mazovia Mińsk Maz.
Olimpia Elbląg
Jagiellonia II Białystok
Widzew II Łódź
Warta Sieradz
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Zambrów
Mławianka Mława
Ząbkovia Ząbki
Polonia Lidzbark Warm.
ŁKS II Łódź
ŁKS Łomża
KS CK Troszyn
narazie to nie mamy druzyny
Trochę jakości z przodu ok, ale teraz ktoś kreatywny do pomocy i na bok obrony + ktoś kto wypełni lukę po Kato.
Oby nie sprawdzilo sie powiedzenie że do 3 razy sztuka xD
A co z Wolsztynskim? Bo napastników to my nie mamy już wcale,
CZEMU ON SIĘ BOI TAK TEJ 1 LIGI?
Ja myślę, że dobrym ruchem na lewą obrone by był DUDU, a do środka pomocy Batrovic !!!
Przestań żyć przeszłością i to do tego dość bolesną.
Batrovic to fajna opcja,ale niestety nadal jesteśmy w II lidze i w dodatku musimy oszczędzać. Tak więc to nierealne.
11 goli w II lidze w zespole co wywalczył awans!Ja już na nic Widzewek nie liczę ale oczywiście kibicuję:)