Niedziela w I lidze: Korona zbliżyła się na cztery punkty

5 grudnia 2021, 19:58 | Autor:

Trzy mecze odbyły się dzisiaj w I lidze. W Głogowie oglądaliśmy bezbramkowy remis, natomiast w dwóch pozostałych spotkaniach padło aż osiem goli! Sześć strzeliła Arka Gdynia, a dwa Korona Kielce, która zbliżyła się do widzewiaków na cztery punkty.

Prowadzeni przez Kamila Kuzerę złocisto-krwiści mierzyli się na wyjeździe z GKS Jastrzębie. Po raz pierwszy trafili do siatki w 22. minucie, ale bramka Jakuba Łukowskiego po wideoweryfikacji nie została uznana. Kielczanie dopięli swego jeszcze przed przerwą, gdy rzut karny wykorzystał Jacek Podgórski. W drugiej części kontrolowali zaś wynik, a na dwanaście minut przed końcem podwyższyli prowadzenie za sprawą Filipe Oliveiry. Korona spędzi więc przerwę zimową na trzecim miejscu, cztery „oczka” za drugimi łodzianami.

Niesamowity przebieg miało starcie w Gdyni. Po czterdziestu pięciu minutach Arka prowadziła ze Stomilem Olsztyn po golu Michała Marcjanika, ale szturm przypuściła po zmianie stron! Golkipera pokonywali kolejno Fabian Hiszpański, Mateusz Żebrowski, Adam Deja oraz jeszcze dwukrotnie Marcjanik i podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mogli się cieszyć z wygranej aż 6:0! Nie pozwoliła im ona jednak wskoczyć do strefy barażowej.

Mecze 20. kolejki I ligi:

piątek, 3 grudnia

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Polkowice 5:0 (Sobczak, Pawłowski x2, Seedorf)
Miedź Legnica – GKS Tychy 2:0 (Chuca, Śliwa)

sobota, 4 grudnia

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice 1:2 (Biliński – Szymczak x2)
Skra Częstochowa – Resovia 0:1 (Strózik)

niedziela, 5 grudnia

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 6:0 (Marcjanik x3, Hiszpański, Żebrowski, Deja)
Chrobry Głogów – Widzew Łódź 0:0
GKS Jastrzębie – Korona Kielce 0:2 (Łukowski, Oliveira)

poniedziałek, 6 grudnia

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole, godz. 18:00

termin do ustalenia

ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice

32 komentarzy
Antonio

Bliskość Korony – przynajmniej to wymusi na zarządzie i graczach poważne podejście do wykonywania swoich obowiązków.

Przem
Odpowiedź do  Antonio

Scyzory wygrały i dobrze/trudno. Nie ma co patrzeć do tyłu, tylko przed siebie na następny mecz tylko. Paradoksalnie wynik z Wisłą też nam może wyjść na zdrowie. Teraz nikt nie myśli, ze w ekstraklapie będzie ok z tym składem. Wynik gorszy niż gra, ale jasno wskazuje i uwypukla mankamenty. Jeszcze dużo do poprawy, ale jedziemy dobrym torem.
Apropos defetystów : na wojnie byliby wieszani. Tak pod rozwagę trolom różnej maści.

Odpowiedź do  łowcajeleni

Nic nie pojąłeś z mojego wpisu, smutne to…

Tomek 66

Powiem tak, dziękuję trenerze. Uzmyslowiłeś wszystkim w podsumowaniu pomeczowym w jakich trudnych warunkach zaczynałeś przygodę w naszym klubie. Posłuchajcie tego wywiadu i zobaczycie gdzie byliśmy i gdzie teraz jesteśmy. Generalnie wszystkie transfery wypaliły. Może poza Dejewskim i Tettehem. Ale w przypadku Tetteha wiedzieliśmy, że jest zapuszczony i ewentualnie jego wartość poznamy dopiero wiosną. Tak więc poczekajmy. Niestety z kilkoma piłkarzami musimy się pożegnać bo po prostu nie dają odpowiedniej jakości. Nie będę wyręczał trenera bo on doskonale wie o których piłkarzy chodzi i na jakich pozycjach należy szukać wzmocnień. Wierzę w naszego trenera i dziękuję raz jeszcze.

Mar
Odpowiedź do  Tomek 66

Zmień psychiatrę, bo ten cię oszukuje, podobnie jak trener, który żyje z odbiorców takich jak ty

Kixon
Odpowiedź do  Mar

jest i typ co by Guardiolę też pogonił…

Darek

Szkoda bo znowu zabrakło punktów z wyjazdu jak niestety praktycznie w całej rundzie. Awans wygrywa się na wiosnę gdzie wszystko się może zdarzyć. O mecze u nas jestem spokojny ale niestety może zabraknąć punktów z wyjazdów. Musimy grać bardziej odważnie, z większą wiarą w zwycięstwo bo dzisiaj było blisko ale znowu czegoś zabrakło.

Jak nie będzie wzmocnień to awansu nie będzie. Nie łudźmy się ale na pewno Miedź, Arka, Korona od początku rundy rewanżowej zaatakują miejsca dające awans. Nie lekceważyłbym też Podbeskidzia i kałesu.

Kixon
Odpowiedź do  Rafi

ja bym nikogo nie lekceważył bo potem się kończy smutno

Papa smerf

Który mieliśmy miejsce w tamtym sezonie po rundzie jesiennej? nie mieliśmy czasem tego samego co teraz ŁKS a oni nie mieli tego co my teraz?. a może to łks był 3 ma niżej nie pamiętam

Makos

Czy ktoś myślał że po tym szambie z 2 ligi będzie taki wynik….???? Ja nie…niepewność po kupnie klubu przez p. Stamirowskiego…..co będzie..itd..nie wierzę że ktokolwiek z nas na to liczył…jasne są pewne niedociągnięcia…ale zima można to skorygować….więc ludzie przestanmy narzekać i hejtowac niektórych piłkarzy bo to nie przystoi…..jest dobrze i będzie lepiej ….wierze że awansujemy …dziękuję wszystkim

Last edited 2 lat temu by Makos
Mar
Odpowiedź do  Makos

Facet, ty idziesz do przodu? O jakiej drugiej lidze ty piszesz? Kto o tym pamięta? My, już tradycyjnie, kiblujemy w 1 lidze, a ty starożytność przywołujesz

Wiara wiarą ale jest jeszcze pytanie jak prawdziwa była wypowiedź prezesa jakiś czas temu że nie nie jesteśmy gotowi na awans ??
Pytanie czy zarząd i właściciel tego chcą w tym sezonie ??
Propos dzisiejszego meczu i w ogole tej kolejki to jak to jest że taki sosnowiec czy arka potrafią pykac pp 5,6 bramek a my tak marnie !!?
Trzeba też docenić jakie znaczenie miała wygrana z koroną. Jakbyśmy wtedy przegrali to byli by przed nami !!

Grzesiek
Odpowiedź do  kibic

Rychło w czas…

Bula

Ale nie wygrali. Gdybać można. Liczy się wynik. Za 1-0 z Koroną mamy tyle samo punktów jak Arka za Stomil. Albo Podbeskidzie za nas. Jedni jest pewne patrząc na to co było kilka miesięcy temu: idziemy w dobrym kierunku.

adam

dobrze napisane , a co najważniejsze po przerwie drużyna będzie miała czas by wreszcie dłużej spokojnie popracować i trzeba mieć nadzieję że nie jeden z obecnie skreślanych na wiosnę mile nas zaskoczy

radwad

nie awansujecie z obecną kadrą :)

To ja z innej beczki.

Przemoglem się dzisiaj i włączyłem rządową TVP sport na Cracovia – Legła. Miód na moje serce. Tabela Ex wyglada pięknie. A jeszcze lepiej te zmarszczone czoła przepytywanych po meczu gwiazdorów w zielonych koszulkach i smutne głosy warszawskich komentatorów w studiu.

Aha, jeszcze bardziej rozbawiła mnie ekstaza jednego z „analityków” w studiu w związku z wymianą przez Cracovię czterech podań bez przyjęcia…