Niedziela w I lidze: Korona zbliżyła się na cztery punkty

5 grudnia 2021, 19:58 | Autor:

Trzy mecze odbyły się dzisiaj w I lidze. W Głogowie oglądaliśmy bezbramkowy remis, natomiast w dwóch pozostałych spotkaniach padło aż osiem goli! Sześć strzeliła Arka Gdynia, a dwa Korona Kielce, która zbliżyła się do widzewiaków na cztery punkty.

Prowadzeni przez Kamila Kuzerę złocisto-krwiści mierzyli się na wyjeździe z GKS Jastrzębie. Po raz pierwszy trafili do siatki w 22. minucie, ale bramka Jakuba Łukowskiego po wideoweryfikacji nie została uznana. Kielczanie dopięli swego jeszcze przed przerwą, gdy rzut karny wykorzystał Jacek Podgórski. W drugiej części kontrolowali zaś wynik, a na dwanaście minut przed końcem podwyższyli prowadzenie za sprawą Filipe Oliveiry. Korona spędzi więc przerwę zimową na trzecim miejscu, cztery „oczka” za drugimi łodzianami.

Niesamowity przebieg miało starcie w Gdyni. Po czterdziestu pięciu minutach Arka prowadziła ze Stomilem Olsztyn po golu Michała Marcjanika, ale szturm przypuściła po zmianie stron! Golkipera pokonywali kolejno Fabian Hiszpański, Mateusz Żebrowski, Adam Deja oraz jeszcze dwukrotnie Marcjanik i podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mogli się cieszyć z wygranej aż 6:0! Nie pozwoliła im ona jednak wskoczyć do strefy barażowej.