Widzewiacy nie zaczynają jeszcze urlopów

5 grudnia 2021, 22:00 | Autor:

Dzisiejszym spotkaniem z Chrobrym Głogów zakończyli 2021 rok piłkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia na razie nie rozjeżdżają się jednak na urlopy, gdyż w planach mają jeszcze testy i badania. Przerwę zimową rozpoczną w czwartek, a potrwa ona cztery tygodnie. Do pracy zawodnicy powrócą 7 stycznia.

Poniedziałek będzie dla drużyny dniem wolnym, natomiast przez następne dwa dni wszyscy spotykać się będą jeszcze na różnego rodzaju testach oraz badaniach. Rok sfinalizuje zaplanowana na środowy wieczór klubowa wigilia. „Jutro zawodnicy mają dzień wolny, we wtorek spotykamy się zaś na określonych badaniach i testach. Zregenerujemy ich po to, żeby w środę mogli przystąpić do kolejnych testów, które pokażą nam, jakie występują deficyty mięśniowe. Zakończymy to klubową wigilią i od czwartku piłkarze mają wolne po tej bardzo długiej jesieni” – zdradził dziś podczas konferencji prasowej w Głogowie trener Niedźwiedź.

W czwartek piłkarze udadzą się na urlopy, natomiast wytężony okres czeka sztab szkoleniowy. „Dla nas to najbardziej pracowity okres, gdy będziemy zajmować się zupełnie innymi rzeczami, niż robimy to przy okazji cotygodniowych meczów. Będziemy podsumowywać i oceniać, jak to wszystko wyglądało. Co mogliśmy zrobić lepiej w minionej rundzie, co zrobić, żeby wrócić silniejszym na wiosnę. To będzie wytężony czas” – dodał opiekun łodzian. Co ciekawe, w czwartek na Łodziance odbędzie się również gra kontrolna, w której wezmą udział testowani młodzi zawodnicy. Zmierzą się oni z zespołem rezerw, a jeżeli ktoś zaprezentuje się z dobrej strony, to będzie mógł dostać szansę, by rozpocząć zimowe przygotowania z pierwszą drużyną.

Po urlopach czerwono-biało-czerwoni po raz pierwszy spotkają się w piątek, 7 stycznia – tego dnia czeka ich kolejna porcja testów i badań. Regularne zajęcia zainaugurowane zostaną zaś w poniedziałek, 10 stycznia. W kolejną sobotę łodzianie zagrają sparing – prawdopodobnie pierwszy w tym roku – z Siarką Tarnobrzeg. Na dokładną listę zimowych przeciwników musimy jeszcze poczekać, natomiast wiemy już, że w lutym zawodnicy wicelidera I ligi wylecą na półtoratygodniowe zgrupowanie do Turcji. Start rundy przewidziano za to na 26-27 lutego.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
17
0
Would love your thoughts, please comment.x