Nunes po operacji, Żyro gotowy na 100%

22 września 2022, 11:29 | Autor:

W czwartkowy poranek oficjalna witryna klubowa przekazała kibicom informacje na temat stanu zdrowia kontuzjowanych piłkarzy Widzewa. Dowiedzieliśmy się m.in. że operację stawu skokowego ma już za sobą Fabio Nunes.

Przypomnijmy, że Portugalczyk doznał urazu w meczu 9. kolejki z Cracovią, po faulu Michała Rakoczego. Wahadłowy udał się nawet do ojczyzny, by potwierdzić postawioną mu wcześniej diagnozę – konieczność operacji. Zabieg Nunes ma już za sobą. Jak informuje widzew.com, zawodnik przeszedł go pomyślnie i dziś ma opuścić klinikę. Wkrótce rozpocznie proces rehabilitacji, a przerwa w treningach ma potrwać ok. ośmiu tygodni.

Pozytywne wieści przekazano na temat Mateusza Żyro. Już wczoraj pisaliśmy w raporcie z treningu, że obrońca trenuje na pełnych obrotach z resztą drużyny. Oficjalny komunikat potwierdza, że Żyro zdrowy jest już na 100% i poszerzy tym samym kadrę już na mecz z Rakowem Częstochowa (2 października, godz. 17:30). Nadal nie w pełni sił są nietrenujący wczoraj na maksimum możliwości Juljan Shehu, Marek Hanousek, Ernest Terpiłowski i Bartłomiej Pawłowski.

Nie wspomniano natomiast o przyczynach środowej nieobecności Henricha Ravasa i Martina Kreuzrieglera. Można więc przypuszczać, że ich absencja nie była związana ze stanem zdrowia i obu podstawowym piłkarzom nic nie dolega.

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
19
0
Would love your thoughts, please comment.x