Widzewiacy wrócili do treningów. W jakim składzie?

21 września 2022, 18:59 | Autor:

Po kilku dniach wolnego, dziś piłkarze Widzewa wrócili do treningów. Nie wszyscy pracują jednak z drużyną, paru zawodników ćwiczy indywidualnie.

Trener Janusz Niedźwiedź dał swoim podopiecznym okazję do odpoczynku po sobotnim spotkaniu ze Stalą Mielec. Przerwa była możliwa, ponieważ w najbliższy weekend Ekstraklasa pauzuje ze względu na mecze drużyn narodowych. Niektórzy postanowili pojechać do domów, inni regenerowali organizmy przed kolejnymi ligowymi bataliami.

Dzisiejsza jednostka przyniosła odpowiedzi na pytania dotyczące stanu zdrowia części zawodników. Indywidualnie trenują Juljan Shehu, Ernest Terpiłowski, Bartłomiej Pawłowski oraz Marek Hanousek. Cieszy obecność zwłaszcza tego ostatniego, który nie dokończył meczu w Mielcu z powodu kontuzji barku. Badania nie wykazały poważniejszych problemów, co potwierdza praca czeskiego pomocnika na zajęciach, choć póki co przebiega ona pod okiem klubowych fizjoterapeutów. Dobrą informacją jest także coraz lepszy stan zdrowia Mateusza Żyro, który trening rozpoczął wraz z zespołem. Jest szansa, że cała piątka będzie gotowa na kolejne zawody, z Rakowem Częstochowa.

Są i nieobecności. Na Łodziance brakuje dziś Henricha Ravasa oraz Martina Kreuzrieglera. Nie wiadomo jednak, czy jest to spowodowane urazami, czy może obaj dostali nieco dłuższe wolne. Faktem jest jednak, że Austriak kończył mecz ze Stalą mocno poobijany. Łącznie w środowych zajęciach udział bierze dwudziestu dwóch piłkarzy.

Kolejne dni będą dla Widzewa bardzo pracowite. Sztab szkoleniowy nie wyklucza przeprowadzania dwóch jednostek dziennie, a zwieńczeniem tygodnia będzie niedzielna gra wewnętrzna na głównej płycie przy Piłsudskiego 138.

Po weekendzie drużyna rozpocznie przygotowania już stricte pod kątem pojedynku z Rakowem, który zaplanowano na 2 października.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x