Sanchez podgonił, Hiszpanie szaleją

21 września 2022, 15:26 | Autor:

Nie od dziś wiadomo, że w polskiej Ekstraklasie bardzo dobrze czują się piłkarze z Hiszpanii. Przewodzą oni nie tylko klasyfikacji najlepszych strzelców w tym sezonie – przypomniał o sobie także Jordi Sanchez w widzewskim zestawieniu.

Sanchez wyróżniał się już w dużym stopniu w meczu z Cracovią, dochodząc do wielu sytuacji bramkowych. Żadnej z nich jednak nie wykorzystał, czym pozostawił po swoim występie spory niedosyt. Napastnik odbił sobie to niepowodzenie w Mielcu, gdzie jego efektowny gol był niezwykle ważny. Dzięki niemu Widzew wyszedł na prowadzenie w spotkaniu ze Stalą, wygranym ostatecznie aż 3:0.

Trafienie to sprawiło, że Sanchez zbliżył się w klubowej klasyfikacji do prowadzącego Bartłomieja Pawłowskiego. Swoje pierwsze asysty w sezonie zanotowali Dominik Kun oraz Paweł Zieliński. Współliderem końcowych podań wciąż Karol Danielak.

Na liście najlepszych strzelców Ekstraklasy nadal pierwsze miejsce zajmuje Davo, ale naciska na niego rodak Marc Gual. W 10. kolejce z bramek cieszyli się także inni HiszpanieJesus Imaz oraz Ivi Lopez. Dwa trafienia zaliczył także Flavio Paixao, a więc reprezentant Półwyspu Iberyjskiego.

Czołówka strzelców Ekstraklasy:

7 – Davo (Wisła)
6 – Jesus Imaz (Jagiellonia)
5 – Marc Gual (Jagiellonia), Angelo Henriquez (Miedź), Bartosz Nowak (Górnik + Raków), Rafał Wolski (Wisła)
4 – Maciej Domański (Stal), Jakub Łukowski (Korona), Bartłomiej Pawłowski (Widzew), Fabian Piasecki (Raków), Michał Rakoczy (Cracovia), Bartosz Śpiączka (Korona), Kamil Wilczek (Piast), Adam Zrelak (Warta)
3 – Kamil Grosicki (Pogoń), Said Hamulić (Stal), Mikael Ishak (Lech), Ivi Lopez (Raków), Filip Mladenović (Legia), Jordi Sanchez (Widzew), Michał Skóraś (Lech), Paweł Wszołek (Legia)

Strzelcy bramek dla Widzewa:

4 – Bartłomiej Pawłowski
3 – Jordi Sanchez
2 – Dominik Kun, Patryk Lipski
1 – Karol Danielak, Marek Hanousek, Jakub Sypek

Asystenci przy bramkach dla Widzewa:

2 – Karol Danielak, Dominik Kun
1 – Juliusz Letniowski, Fabio Nunes, Ernest Terpiłowski, Paweł Zieliński, Mateusz Żyro

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x