W. Śmiech: „Bardzo chciałbym, żeby drużyna zagrała w europejskich pucharach”

23 września 2022, 09:24 | Autor:

Nowym dyrektorem skautingu odpowiedzialnym za pierwszy zespół został Wojciech Śmiech. Udzielił on już pierwszego wywiadu oficjalnej stronie klubowej. Co powiedział w wywiadzie?

Były dyrektor sportowy ŁKS Łagów wie, że czeka go mnóstwo pracy. Jest jednak pewien, że jego doświadczenie mu w tym pomoże. „Myślę, że moja wiedza wzmocni Klub, choć oczywiście wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną – w Widzewie już spotkałem osoby, od których mogę się sporo nauczyć”- powiedział na łamach widzew.com

Przed Śmiechem bardzo odpowiedzialne zadanie – opiniowanie i sprowadzanie nowych piłkarzy do klubu. Czy na pracy skauta ciąży wysoka presja? „Trudno powiedzieć o presji, to na pewno jest duża odpowiedzialność. Często opinia skauta wypowiadana na temat zawodnika, ocena gracza, decyduje o ewentualnym zatrudnieniu obserwowanego piłkarza” – powiedział dyrektor.

Nowy członek sztabu będzie odpowiadał głównie za sprowadzanie nowych graczy do Widzewa. Jakie mają być efekty jego pracy? „Pamiętajmy, że są różne rodzaje transferów. Jeden to taki, który powinien dać jakość sportową na tu i teraz. Inny to inwestycja w potencjał zawodnika na którego sportowo Klub może poczekać. Idealną sytuacją jest znalezienie zawodnika, który połączy obie definicje” – zaznaczył Śmiech.

Celem nowego dyrektora skautingu jest gra Widzewa w europejskich pucharach. „Bardzo chciałbym, żeby drużyna zagrała w europejskich pucharach, najlepiej wcześniej niż później. Rozwijajmy się z każdym sezonem i stawiajmy sobie poprzeczkę coraz wyżej” – zakończył Wojciech Śmiech.

foto: www.widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
20
0
Would love your thoughts, please comment.x