Oceny widzewiaków po meczu z Arką

1 grudnia 2020, 18:25 | Autor:

Za widzewiakami pierwsza część maratonu, podczas której na boisko wychodzili trzykrotnie. Choć początek nie był udany, odwrócili złą serię i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Zrobili to w bardzo dobrym stylu, dodatkowo z mającą ekstraklasowe aspiracje Arką Gdynia. Jak oceniliśmy piłkarzy łodzian po niedzielnym hicie?

Miłosz Mleczko:
Widać, że jego forma zwyżkuje i koledzy z drużyny mogą liczyć na młodego golkipera. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby nie jego dwie fenomenalne interwencje na początku drugiej połowy. Niestety, nie udało mu się zachować czystego konta, ale nie ponosi winy za straconą bramkę. Golkiper łodzian podczas strzału był zasłonięty, a ponadto skuteczną interwencję uniemożliwił mu rykoszet. Dobry występ.
Ocena: 7,5

Łukasz Kosakiewicz:
Zaliczył bardzo udane zawody. Częściej widzieliśmy go w roli skrzydłowego niż obrońcy, ale o swoich obowiązkach defensywnych nie zapominał. Na uwagę zasługuje fakt, że właściwie zawsze włączał się do akcji zaczepnych łodzian. Konsekwencją takiej gry była przewaga liczebna widzewiaków w danym sektorze boiska oraz więcej możliwości rozegrania piłki. Ostatnio często krytykowany za złe dośrodkowania, ale w tym meczu bite przez niego stałe fragmenty gry przynosiły bramki. Zaliczył dwie asysty drugiego stopnia.
Ocena: 7,5

Krystian Nowak:
Znowu nie dopisało mu szczęście pod bramką rywali. Tym razem wydawało się, że zrobił wszystko jak powinien, czyli zgubił krycie i bardzo dobrze uderzył futbolówkę głową, ale ta zamiast do bramki trafiła w słupek. Koniec końców, możemy uznać to za podanie, które sfinalizował Karol Czubak. W defensywie rządził, był właściwie zaporą nie do przejścia. Świadczyć mogą o tym statystyki pomeczowe, w których Nowak brylował. Zaliczył czternaście przechwytów piłki, wygrał 69% pojedynków z przeciwnikami.
Ocena: 8

Michał Grudniewski:
Kolejne spotkanie, w którym zaprezentował wysokie umiejętności. Grudniewski nie kalkuluje, ale i dobrze odczytuje zamiary przeciwnika. Współpraca stopera z Krystianem Nowakiem wygląda bardzo dobrze, więc ustalanie składu na następny mecz może się zacząć właśnie od tej dwójki. Przy dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym w trakcie przerwy zimowej może stać się wiodącym stoperem ligi oraz prawdziwym koszmarem napastników rywali.
Ocena: 7,5

Patryk Stępiński:
Z każdym meczem robi delikatne postępy, a trzeba pamiętać, że rywale są mocno wymagający. Przez większość spotkania spisywał się bardzo dobrze i radził sobie z gdynianami. Raz dał się zaskoczyć, gdy nie zdołał zablokować centry Rafała Wolsztyńskiego, po której padła bramka wyrównująca. Pozytywnym zaskoczeniem było także jego śmielsze podłączanie się do akcji ofensywnych, z czym do tej pory miał problemy.
Ocena: 6,5

Dominik Kun:
Już na początku spotkania pokazał, że może to być dobry mecz w jego wykonaniu. W 4. minucie odebrał piłkę, a następnie świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Marcina Robaka. Niestety, futbolówka nie zatrzepotała w siatce po tej akcji, choć powinna. Później także dawał się we znaki podopiecznym Ireneusza Mamrota. Najbardziej w 43. minucie, kiedy to bramkarz gości z najwyższym trudem obronił jego uderzenie zza pola karnego.
Ocena: 7,5

Bartłomiej Poczobut:
Chyba jako jedyny piłkarz Widzewa był niewidoczny w ofensywie, ale nie z takim zadaniem wybiegał na murawę. Przede wszystkim miał zabezpieczać tyły i z tego zadania się wywiązał. Jedyne, do czego można się przyczepić, to fakt, że często fauluje w newralgicznych sektorach boiska, przez co rywale mają możliwość dorzucenia piłki w pole karne łodzian.
Ocena: 6,5

Mateusz Możdżeń:
Najbardziej i najczęściej krytykowany piłkarz Widzewa. Tym razem nie dał zbyt dużo powodów do tego, bo zagrał niezłe spotkanie. Był właściwie spoiwem, które łączyło atak z obroną. Brzmi banalnie, ale z tym widzewiacy mieli ostatnio największe problemy. Zaliczył asystę przy drugim trafieniu, a dodatkowo w końcówce meczu sam był blisko pokonania Daniela Kajzera.
Ocena: 7

Michael Ameyaw:
Dał sporo powodów, żeby wybiec w pierwszym składzie w następnym meczu. Zwłaszcza pierwsza połowa była dobra w jego wykonaniu. Raz za razem przedzierał się lewą stroną boiska i próbował dorzucić futbolówkę do lepiej ustawionych kolegów. Definitywnie musi popracować nad wykończeniem, bowiem miał dwie doskonałe sytuacje do strzelenia gola. Raz świetnie interweniował bramkarz Arki, zaś za drugim razem Ameyaw fatalnie spudłował.
Ocena: 7,5

Karol Czubak:
Chyba wszyscy wyobrażali współpracę tego młodziana z Marcin Robakiem właśnie tak, jak to miało miejsce w niedzielę. Mimo niewykorzystania dwóch dogodnych sytuacji, były napastnik Bytovii Bytów zrobił swoje, a mianowicie strzelił bramkę. O ile okazję w 4. minucie meczu powinien wykorzystać, to przy szansie pół godziny później można go rozgrzeszyć – strzelać próbował nogą postawną, zaś na korektę ułożenia ciała zwyczajnie nie miał czasu. Widać, że ma piłkarski magnes, bo piłka go szuka w polu karnym. W kluczowych momentach potrafił zyskać kilka sekund poprzez dobre zastawienie piłki i pozwolenie na faul na sobie.
Ocena: 8

Marcin Robak (piłkarz meczu):
Przerwa w graniu dobrze wyszła temu doświadczonemu napastnikowi. Po powrocie do boiskowej rywalizacji w każdym meczu prezentuje się bardzo dobrze, a w niedzielę nawet wyśmienicie. Był zaangażowany w niemal każda akcję ofensywną gospodarzy, dwoił się i troił w środku pola oraz intensywnie wspierał obronę. Jest doskonałym przykładem, że wiek to tylko liczba, bo na boisku był najstarszy, ale i najlepszy. Swój występ ukoronował bramką, zaś sytuacja do jej zdobycia wcale nie była łatwa. Powinien mieć jeszcze asystę na swoim koncie, ale jego kolega z ataku nie wykorzystał dogodnej okazji.
Ocena: 9

REZERWOWI

Daniel Mąka:
Wprowadzony na boisko, aby dać trochę spokoju w końcówce meczu i w rzeczy samej tak było. Z powierzonych mu zadań wywiązał się poprawnie.

Henrik Ojamaa:
Grał zaledwie kilka minut, ale gdyby podjął dobra decyzję w samej końcówce, to mógł zagrozić bramce Daniela Kajzera. Zamiast oddać strzał, Estończyk zdecydował się podać do kolegi. Na dodatek zrobił to niedokładnie.
Ocena: brak

Patryk Mucha:
Wchodził na murawę z podobnym zadaniem jak Daniel Mąka. Występ zbyt krótki, aby wystawić ocenę.

Metodologia oceniania:
Każdy zawodnik zaczyna mecz z wyjściową oceną 6. Po udanym zagraniu otrzymuje pół punktu, a jeśli jest to kluczowe dla przebiegu meczu (np. gol, asysta, ważne podanie lub istotna interwencja obronna), cały punkt. Analogicznie punkty są odejmowane po nieudanym zagraniu. Na koniec spotkania punkty są zliczane, tworząc finalną ocenę. Pod uwagę bierzemy tylko graczy, którzy spędzili minimum piętnaście minut regulaminowego czasu gry.