Oceny widzewiaków po meczu z Miedzią

10 listopada 2021, 20:00 | Autor:

Wszyscy, którzy w niedzielę wybrali się do „Serca Łodzi”, mogą być niezmiernie usatysfakcjonowani, bowiem obejrzeli prawdopodobnie najlepszy mecz jesieni na zapleczu Ekstraklasy. Akcje toczone były w szybkim tempie, a spotkanie należało do otwartych i oba zespoły do ostatnich minut mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. A jak oceniliśmy czerwono-biało-czerwonych za ten spektakl?

Jakub Wrąbel (piłkarz meczu):
W odpowiednim czasie wyszedł z malutkiego dołka formy. W poprzednich dwóch ligowych meczach popełniał błędy, już w Pucharze Polski kilkukrotnie uratował skórę łodzianom, a w spotkaniu z wiceliderem był niemal nieomylny. Jego interwencje z końcówki powodowały, że ręce same składały się do oklasków. Oczywiście nie zapominamy też o jego brawurowej obronie z początku drugiej połowy oraz tej z dwunastej sekundy meczu.
Ocena: 9

Patryk Stępiński:
Z całego bloku defensywnego wyglądał najlepiej, chociaż i jemu przytrafiały się drobne omyłki. Niemniej jednak, gdyby w niedzielę było trzech Stępińskich w obronie, to goście wyjeżdżaliby z Łodzi bez zdobytej bramki i prawdopodobnie punktu. Oby uraz nie był groźny.
Ocena: 7

Tomasz Dejewski:
Takiego występu powstydziłby się nawet piłkarz na co dzień występujący w klasie okręgowej. Właściwie każdy kontakt tego defensora z piłką kończył się kolokwialnym „wielbłądem” i stanem przedzawałowym u sympatyków czerwono-biało-czerwonych. Główny winowajca straconej bramki, a gdyby nie jego koledzy z drużyny, to w rubryce asysty można byłoby dopisać przynajmniej trzy punkty. Oczywiście wszystkie podania dotyczyłyby trafień legniczan.
Ocena: 2

Daniel Tanżyna:
Początek spotkania był bardzo nerwowy i niepewny w jego wykonaniu. Konsekwencją była szybko ujrzana żółta kartka. Później uspokoił swoją grę, zapanował nad emocjami i szybko to popłaciło, bowiem wykorzystał błąd golkipera gości, dzięki czemu doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie prezentował solidny poziom, ale w końcówce przytrafiła mu się chwila rozkojarzenia i niepotrzebnie wyciął równo z trawą Patryka Makucha. To poskutkowało przedwczesnym opuszczeniem boiska oraz osłabieniem swojego zespołu.
Ocena: 6

Paweł Zieliński:
W niedzielę był wiele aktywniejszy niż w spotkaniu w Rzeszowie. Cechowała go również wyższa skuteczność poszczególnych zagrań, a więc ponownie oglądało się go z przyjemnością. Bardzo dobrze podłączał się do akcji zaczepnych i kilka razy mądrze wywalczył stały fragment gry. Szkoda, że Marek Hanousek podawał do niego piłkę zza linii końcowej, bowiem dopisałby do swojego konta drugie trafienie w tym sezonie, w dodatku przeciwko byłemu klubowi.
Ocena: 7

Marek Hanousek:
Co by nie mówić, był to kolejny dobry występ sympatycznego Czecha w koszulce Widzewa. Walczył za dwóch, potrafił nieszablonowym podaniem uruchomić kolegę, ale przede wszystkim wprowadzał nieco spokoju do gry. Po stronie minusów można zapisać kilka strat piłki, ale za każdym razem gonił rywala, uprzykrzał mu życie i często odbierał futbolówkę.
Ocena: 8

Dominik Kun:
W niedzielę był najlepszym piłkarzem na boisku, oczywiście nie licząc bramkarzy, a właściwie samego Wrąbla. Od niego zaczynała się każda groźna akcja łodzian, zaś rywale raz za razem dawali się mu mijać jak tyczki. Właściwie wszystkie decyzje podejmowane przez tego filigranowego pomocnika były dobre. Oby już do końca sezonu prezentował się w taki sposób, to walka o awans będzie nieco łatwiejsza. Życzymy też większej liczby bramek.
Ocena: 9

Fabio Nunes:
Podobnie jak Tanżyna, początek spotkania miał niemrawy, lecz z każdą minutą i każdym dobrym zagraniem rósł w siłę. Pokazał, że może być dużą wartością dodaną do zespołu. Obrońcy gości nie radzili sobie z nim, przegrywali niemal każdy pojedynek.
Ocena: 8

Karol Danielak:
Nękał obrońców, próbował wychodzić na pozycje, ale rzadko kiedy dochodziły do niego podania w obrębie szesnastki legniczan. Niemniej jednak, pozostawał pod grą i często dobrymi podaniami to on obsługiwał kolegów. Nie bał się wchodzić w pojedynki jeden na jednego, co z kolei powodowało, że akcja łodzian nabierała na tempie.
Ocena: 7,5

Radosław Gołębiowski:
Troszkę nijaki występ. Dużo biegał, walczył, ale pożytku z tego było niewiele. Jego współpraca z Fabio Nunesem była o wiele gorsza niż Portugalczyka z Mateuszem Michalskim.
Ocena: 5,5

Mattia Montini:
Z powodu kontuzji przedwcześnie opuścił boisko. Pierwsze minuty zaskoczyły wszystkich podopiecznych Janusza Niedźwiedzia, ale czym dalej w mecz, to było już lepiej i nie brakowało okazji do przechylenia szali zwycięstwa. Nie możemy wykluczyć, że gdyby włoski napastnik był jeszcze na murawie, to komplet punktów pozostałby w Łodzi.
Ocena: 5

REZERWOWI

Bartosz Guzdek:
Z jednej strony, potrafi dojść do dogodnej sytuacji, zaś z drugiej – potrafi jak nikt inny ją zmarnować. Widać, że końcówka rundy nie jest najlepsza w jego wykonaniu i prawdopodobnie brakuje mu trochę paliwa. Takie uroki ma młodość w piłce nożnej.
Ocena: 5

Mateusz Michalski:
Dał bardzo dobrą zmianę. Był właściwie wszędzie, uniknął bezsensownych podań wzdłuż boiska i odnalazł wspólny język z Nunesem. Akcje tej dwójki siały spustoszenie w polu karnym gości. Szkoda tylko, że nie przełożyły się na żadnego gola.
Ocena: 7,5

Patryk Mucha:
Zastąpił jednego z lepszych piłkarzy na boisku i nie wniósł właściwie nic. Jakby sięgnąć myślami, to do głowy przychodzi właściwie jedna dobra akcja w jego wykonaniu, gdy wywalczył rzut wolny, który pozwolił łodzianom na chwilę złapać oddech.
Ocena: brak

Przemysław Kita:
Grał zbyt krótko, aby ocenić jego występ.
Ocena: brak

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa 6)
1 – najgorszy mecz w życiu
2 – poniżej wszelkiej krytyki
3 – fatalnie
4 – bardzo źle
5 – źle
6 – przeciętnie
7 – dobrze
8 – bardzo dobrze
9 – blisko perfekcji
10 – mecz życia

Metodologia oceniania:
Każdy zawodnik zaczyna mecz z wyjściową oceną 6. Po udanym zagraniu otrzymuje pół punktu, a jeśli jest to kluczowe dla przebiegu meczu (np. gol, asysta, ważne podanie lub istotna interwencja obronna), cały punkt. Analogicznie punkty są odejmowane po nieudanym zagraniu. Na koniec spotkania punkty są zliczane, tworząc finalną ocenę. Pod uwagę bierzemy tylko graczy, którzy spędzili minimum piętnaście minut regulaminowego czasu gry.

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
20
0
Would love your thoughts, please comment.x