Ósmy letni transfer oficjalnie potwierdzony!

28 sierpnia 2020, 18:44 | Autor:

Widzew Łódź ma już ósmego nowego piłkarza tego lata! Jak poinformowała oficjalna witryna klubowa, zawodnikiem czerwono-biało-czerwonych został dziś Michał Grudniewski. Obrońca podpisał z czterokrotnym mistrzem Polski roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

27-latek jest wychowankiem KS Łomianki, ale jeszcze jako junior przeniósł się do Hutnika Warszawa, a ostatecznie trafił do Akademii Legii. Grał w niej przez kilka sezonów, docierając do zespołu Młodej Ekstraklasy i trzecioligowych rezerw. Debiutu w pierwszej drużynie się jednak nie doczekał, a zamiast tego – doświadczenie zbierał podczas półrocznego wypożyczenia do Zagłębia Sosnowiec.

Latem 2014 roku Grudniewski definitywnie rozstał się jednak z „Wojskowymi” i podpisał kontrakt z Pogonią Siedlce. Spędził w tym klubie tylko jedną rundę, a później karierę kontynuował w Legionovii Legionowo. Przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016 obrońca został zawodnikiem Radomiaka Radom. Ten ruch – jak się następnie okazało – był dla piłkarza strzałem w dziesiątkę.

Obrońca bardzo szybko zyskał miejsce w wyjściowym składzie radomian. Łącznie spędził w drużynie aż cztery i pół roku, w czasie których zaliczył w jej barwach sto jedenaście ligowych występów. Stanowił ostoję defensywy Radomiaka, a przez moment był nawet jego kapitanem. W sezonie 2018/2019 pomógł też swoim kolegom w wywalczeniu długo wyczekiwanego awansu do I ligi.

Wiosną tego roku Grudniewski stracił jednak miejsce w jedenastce i pojawiał się na boisku bardzo rzadko. Po zakończeniu rozgrywek przesunięty został z kolei do rezerw, dostał też wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Jak się nieoficjalnie mówiło, powodem takiego ruchu było upomnienie się przez zawodnika o swoje zaległe wynagrodzenie.

Ostatecznie Michał Grudnowski rozstał się z Radomiakiem i trafił do Łodzi. Z Widzewem podpisał dziś kontrakt obowiązujący przez najbliższy rok, zawierający możliwość jego przedłużenia – czytamy na widzew.com. O miejsce w pierwszym składzie zespołu Enkeleida Dobiego walczył będzie z Krystianem Nowakiem, Sebastianem Rudolem oraz Danielem Tanżyną.

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
28
0
Would love your thoughts, please comment.x