Pałac w Bratoszewicach jeszcze nie sprzedany

8 czerwca 2015, 20:06 | Autor:

Widzew_Herb

Jak sugerował „Dziennik Łódzki”, w poniedziałek miała zapaść decyzja o wykupieniu pałacu w Bratoszewicach przez Gminę Stryków. Wbrew tym doniesieniom, transakcja nie została jednak jeszcze przesądzona.

Pałac w Bratoszewicach, należący do kontrolowanej przez Sylwestra Cacka Akademii Futbolu, miał zostać sprzedany za 5,6 mln złotych. Informacje te potwierdził Burmistrz Strykowa, Andrzej Jankowski. Zastrzegł on jednak, w wydanym komunikacie, że o ewentualnym zakupie nieruchomości wkrótce decydować będą miejscowi radni.

„W związku z informacjami jakie pojawiły się w Dzienniku Łódzkim, iż „w poniedziałek na sesji rady w Strykowie zapadnie decyzja o wykupie od Widzewa zabytkowego pałacu w Bratoszewicach „ informuję.

Program dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Strykowie nie zawierał punktu dotyczącego zakupu kompleksu parkowo-pałacowego w Bratoszewicach.

Faktem jest, że Fundacja Widzew Łódź Akademia Futbolu złożyła Gminie Stryków ofertę sprzedaży obiektu za kwotę 5.600.000,00zł. Propozycja ta będzie w najbliższej przyszłości przedmiotem dyskusji radnych i wtedy zostanie podjęta decyzja w tej sprawie”

Burmistrz Strykowa
Andrzej Jankowski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress