Czterech kapitanów wyprowadzało Widzew

8 czerwca 2015, 16:41 | Autor:

Rafał_Augustyniak

W minionym sezonie kapitanami drużyny Widzewa było aż czterech różnych piłkarzy. Opaskę zakładali kolejno: Piotr Mroziński, Rafał Augustyniak, Krystian Nowak i na końcu Mariusz Rybicki. Co ciekawe, dwóch z tych zawodników już w klubie nie ma.

Sezon z opaską rozpoczął Mroziński, ale nie przyniosła mu ona szczęścia. W Katowicach zespół przegrał, po rzucie karnym w 90 minucie, którego sprokurował go właśnie kapitan. Wydarzenie to na tyle przytłoczyło „Mroza”, że w kolejnym meczu z Dolcanem jego rolę przejął nominalny zastępca – Augustyniak. Od tego momentu stoper za każdym razem wyprowadzał kolegów z szatni, nawet gdy stery przejął Rafał Pawlak (za wyjątkiem spotkania z Flotą, gdzie za karę zaczął na ławce), aż zimą odszedł do Jagiellonii.

Wiosną trzeba było szukać nowego kapitana, ale drużyna nie robiła wyborów. Wojciech Stawowy postawił na Nowaka, który przewodził zespołowi przez niemal całą rundę. Niemal, bo w Bytowie pauzował za kartki, a do tego dwa dni przed starciem z Chrobrym poinformował o chęci odejścia z Widzewa i dlatego usiadł wśród rezerwowych. Opaska wracała więc do Mrozińskiego, ale tylko dwukrotnie. Pomocnik wyleciał z boiska z czerwoną kartką za faul na głogowianinie i w Grudziądzu nie mógł zagrać. Funkcję kapitana w ostatnim meczu sezonu przejął tym samym Rybicki, dla którego było to pierwsze takie wydarzenie w oficjalnym spotkaniu.

Czyim śladem pójdzie „Ryba”? Można chyba zgadywać, że skoro Stawowy pozwolił mu dostąpić w sobotę takiego zaszczytu, skrzydłowy raczej zamierza zostać w Widzewie.

Kapitanowie Widzewa w sezonie 2014/2015:

17 razy – Rafał Augustyniak
10 razy – Krystian Nowak
4 razy – Piotr Mroziński
1 raz – Mariusz Rybicki

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress