Piąte starcie z Chrobrym w historii

15 sierpnia 2021, 09:36 | Autor:

Kibiców Widzewa Łódź i Chrobrego Głogów przez wiele lat łączyły dobre relacje, które pomimo formalnego wygaśnięcia zgody częściowo trwają do dziś. Fani obu drużyn nie mieli jednak zbyt wielu okazji do wizyt podczas bezpośrednich meczów, bo takie odbyły się tylko cztery. Czerwono-biało-czerwoni wygrali jedynie raz.

Dwa pierwsze pojedynki miały miejsce w sezonie 2014/2015, gdy łodzianie spadli z Ekstraklasy, a głogowianie awansowali do I ligi. 8 listopada 2014 roku drużyna Rafała Pawlaka pojechała na Dolny Śląsk i zaczęła spotkanie fatalnie – po dwudziestu pięciu minutach przegrywała 0:2 po bramkach… obecnego widzewiaka Karola Danielaka oraz Łukasza Szczepaniaka. Po przerwie goście wyrównali za sprawą Damiana Warchoła i samobója Łukasza Bogusławskiego, ale ostatni cios tego dnia zadał Damian Piotrowski.

Ten ostatni zawodnik był też bohaterem rozegranego w Byczynie rewanżu. 30 maja 2015 roku Piotrowski otworzył wynik, lecz przyjezdnym nie udało się utrzymać prowadzenia do końca. W drugiej części wyrównał Veljko Batrović, dając łodzianom punkt, który niestety nie uchronił ich przed spadkiem. Później losy obu zespołów rozdzieliły się na ponad pięć lat, nie licząc wygranego 3:2 przez czerwono-biało-czerwonych sparingu podczas obozu w Opalenicy.

Kolejny mecz odbył się 10 września 2020 roku. Nie ułożył się on dobrze dla podopiecznych Enkeleida Dobiego, którzy doznali drugiej porażki w sezonie. I to w bardzo kiepskim stylu. Już po siedmiu minutach prowadzenie głogowianom dał Jaka Kolenc, a następnie podwyższyli je Maksymilian Banaszewski oraz Mikołaj Lebedyński. Rewanżowe starcie było dużo bardziej udane – ekipa z al. Piłsudskiego długo męczyła się z Chrobrym, jednak finalnie przechyliła szalę na swoją korzyść za sprawą trafienia Marcina Robaka z jedenastki.

Historia meczów Widzewa z Chrobrym:

08.11.2014, Chrobry Głogów – Widzew Łódź 3:2 (Danielak, Szczepaniak, Piotrowski – Warchoł, Bogusławski s.)
30.05.2015, Widzew Łódź – Chrobry Głogów 1:1 (Batrović – Piotrowski)
10.09.2020, Chrobry Głogów – Widzew Łódź 3:0 (Kolenc, Banaszewski, Lebedyński)
14.03.2021, Widzew Łódź – Chrobry Głogów 1:0 (Robak)

Bilans: 1 zwycięstwo Widzewa, 1 remis, 2 zwycięstwa Chrobrego. Bramki: 7:4 dla Chrobrego.