Piątek w I lidze: Korona rozbita w Opolu

6 maja 2022, 22:40 | Autor:

Dwoma piątkowymi spotkaniami rozpoczęła się 32. kolejka I ligi. O ile to w Bełchatowie większych emocji nie przyniosło, to dużo ciekawiej było w Opolu. Odra wręcz rozbiła Koronę Kielce, a końcowy rezultat 3:1 zupełnie nie oddaje tego, co działo się na murawie.

Od pierwszych minut lepiej dysponowany był zespół Piotra Plewni, który szukał szansy na otworzenie wyniku. Znalazł ją w samej końcówce pierwszej połowy, gdy do siatki trafił Antoni Klimek. Po chwili z czerwoną kartką wyleciał jeszcze Kyryło Petrow i do szatni Korona zeszła bardzo podminowana. Po przerwie zaczął się prawdziwy koncert gospodarzy! Zakończył się on na dwóch kolejnych bramkach, a powinien na zdecydowanie większej ich liczbie. W końcówce honorowy cios zadali za to kielczanie – i ostatecznie przegrali z Odrą „tylko” 1:3.

Korona bardzo zmniejszyła swoje szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy – a straci je zupełnie wtedy, jeżeli widzewiacy pokonają jutro Resovię. Coraz dalej od utrzymania jest też Stomil Olsztyn, który dzisiaj tylko bezbramkowo zremisował ze Skrą Częstochowa. Ekipa ze „Świętego Miasta” może szykować się dzięki temu na kolejny sezon w I lidze.