Zapowiedź meczów Akademii Widzewa (7-8 maja)

7 maja 2022, 09:00 | Autor:

Osiem drużyn Akademii Widzewa zamelduje się w ten weekend na boisku. Młodych piłkarzy czerwono-biało-czerwonych czekają bardzo ważne mecze, a na pierwszy plan wysuwają się potyczki juniorów starszych i trampkarzy. Ci pierwsi zagrają z bezpośrednim rywalem w walce o awans, drudzy – z przeciwnikiem do utrzymania.

Na dwunastą wygraną z rzędu mają chrapkę rezerwy. Gracze Patryka Czubaka na murawę wyjdą w niedzielę, w samo południe, a podejmą prowadzony przez Piotra Szarpaka zespół Boruty Zgierz. Mogło się wydawać, że będzie to jeden z kandydatów do awansu, ale obecnie plasuje się dopiero na siódmym miejscu i radzi sobie przeciętnie. Relacja LIVE na WTM. Dobę wcześniej, swój mecz zaczną juniorzy starsi. Zawodnicy Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyć się będą z Escolą Varsovia, która w tabeli wyprzedza ich o zaledwie punkt. Starcie to może więc zdecydować o tym, kto ostatecznie awansuje do Centralnej Ligi Juniorów U-19!

W podróż do Olsztyna wybiorą się juniorzy młodsi. Ekipa z Warmii nie zdobyła jeszcze w tej rundzie punktu – a zatem obowiązkiem piłkarzy Łukasza Jonczyka będzie zwycięstwo, które przybliży ich do utrzymania w CLJ U-17. Z podobnymi nadziejami do Warszawy udadzą się trampkarze. Podopieczni Tomasza Kmiecika rywalizować będą z mającą tyle samo punktów Escolą Varsovia – kto wygra, zachowa większe nadzieje na pozostanie w stawce, remis nie zadowoli nikogo. Na własnym terenie z Pelikanem Łowicz zagrają z kolei szesnastolatkowie.

Zawodnicy rocznika 2008 na boisko wyjdą jutro po południu, a sprawdzą się oni na tle PSV Łódź. Z innym lokalnym rywalem, Łódzką Akademią Futbolu, zmierzą się dziś wieczorem ich o rok młodsi koledzy. Również z PSV grać będzie za to reprezentacja Młodego Widzewa.

Mecze drużyn Akademii Widzewa (7-8 maja):

Widzew II Łódź – Boruta Zgierz, 8 maja (niedziela), godz. 12:00
LM U-19: Widzew Łódź – Escola Varsovia, 7 maja (sobota), godz. 12:00
CLJ U-17: Stomil Olsztyn – Widzew Łódź, 7 maja (sobota), godz. 15:30
U-16: Widzew Łódź – Pelikan Łowicz, 7 maja (sobota), godz. 10:00
CLJ U-15: Escola Varsovia – Widzew Łódź, 8 maja (niedziela), godz. 12:00
U-14: Widzew Łódź – PSV Łódź, 8 maja (niedziela), godz. 18:00
U-13: Widzew Łódź – Łódzka Akademia Futbolu, 7 maja (sobota), godz. 20:00
U-12: PSV Łódź – Młody Widzew, 8 maja (niedziela), godz. 9:30

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x