Podsumowanie jesieni 2022 – bramkarze

20 listopada 2022, 15:40 | Autor:

W zeszłą sobotę Widzew Łódź zakończył rundę jesienną spotkaniem z Koroną Kielce. Łodzianie wygrali 1:0, co zagwarantowało im przezimowanie na trzecim miejscu w tabeli! Niestety, przygoda w Pucharze Polski nie była już, tak widowiskowa, jak moglibyśmy oczekiwać. Jak zawsze, po rozegranej rundzie WTM przygotował dla Was statystki poszczególnych zawodników. Zaczniemy standardowo od bramkarzy!

W minionej rundzie mogliśmy oglądać widzewiaków w osiemnastu spotkaniach i we wszystkich z nich od początku do końca wystąpił Henrich Ravas. Na swój debiut dalej czeka Wasyl Łytwynenko, a Jakub Wrąbel dalej rehabilituje się po dramatycznej kontuzji, której się nabawił ponad osiem miesięcy temu.

26. HENRICH RAVAS

Świetna runda w wykonaniu Słowaka. Tak, jak wspominaliśmy w jednym z newsów – według nas został piłkarzem jesieni. Nie było takiego spotkania, w którym odpowiadał za niekorzystny rezultat. 25-latek wręcz niejednokrotnie ratował widzewiaków z opresji. Nie bez powodu został czterokrotnie wybrany do jedenastki kolejki. Minioną rundę zwieńczył powołaniem do reprezentacji oraz genialnym spotkaniem w Kielcach. Jedyny minus, jaki można mu dopisać, to za mecz z KKS Kalisz. Bramkarzowi po prostu nie przystoi wpuścić, aż pięciu bramek.

Jesień Ravasa w liczbach:

Mecze: 17
Minuty: 1530
Stracone bramki: 17+5 puchar
xGS* w lidze: 20.46
Czyste konta: 9
Skuteczność obron: 79%
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 2
Ocena WTM: 7,15

44. JAKUB WRĄBEL

Co tu dużo mówić. Kuba nie rozegrał ani minuty z powodu kontuzji, ale jego powrotu możemy spodziewać się już w nadchodzącej rundzie. Pytanie tylko, czy uda mu się wygryźć Ravasa ze składu?

Jesień Wrąbla w liczbach:

Mecze: 0
Minuty: 0
Stracone bramki: 0
xGS* w lidze: 0
Czyste konta: 0
Skuteczność obron: 0%
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak

72. WASYL ŁYTWYNENKO

Wasyl już teraz znacząco przegrywa rywalizację z Henrichem Ravasem, a przy nadchodzącym powrocie Jakuba Wrąbla może pożegnać się nawet z rolą rezerwowego. Trener dotychczas chwalił Ukraińca za pracę na treningach, ale to chyba nie wystarczy na konkurowanie z wyżej wymienionymi golkiperami.

Jesień  Łytwynenki w liczbach:

Mecze: 0
Minuty: 0
Stracone bramki: 0
xGS* w lidze: 0
Czyste konta: 0
Skuteczność obron: 0%
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x