Daniel Mąka na czele klasyfikacji strzelców IV ligi

21 listopada 2022, 13:42 | Autor:

Pierwsza część sezonu w IV lidze już za nami. Drużyna rezerw zaliczyła bardzo udaną rundę, bowiem zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w ligowej stawce, a na koncie – oprócz dwóch remisów – zapisała sobie same zwycięstwa. To jednak nie koniec sukcesów, bowiem te pojawiły się również na tle indywidualnym. Mowa rzecz jasna o klasyfikacji strzelców, której z 15 trafieniami w dorobku przewodzi Daniel Mąka.

Widzewiak był na murawie bardzo skuteczny, szczególnie w pierwszych meczach, ponieważ już po trzech kolejkach kapitan rezerw miał na koncie 9 trafień. Później zdobywał kolejne gole, które nieraz były decydujące dla przebiegu zawodów. Z pewnością dorobek mógłby być wyższy, gdyby nie kilkutygodniowa przerwa w grze, jednak po powrocie na boisko Mąka potwierdził swoją dobrą dyspozycję, otwierając dwa tygodnie temu wynik meczu w Zelowie.

Lider zespołu zdobył w sumie 15 bramek w ośmiu różnych spotkaniach, a w przypadku starcia ze Stalą Niewiadów byliśmy świadkami hat-tricka. Sprawa tytułu króla strzelców jest oczywiście wciąż nie rozstrzygnięta, bowiem za plecami piłkarza z Łodzi gole zdobywają też inni piłkarze, w tym Konrad Niedzielski, który zajmuje ósme miejsce w rankingu. Jesteśmy dopiero na półmetku zmagań, więc wiosną zapowiada się pasjonująca rywalizacja i miejmy nadzieję, że to reprezentant Widzewa wyjdzie z niej obronną ręką.

TOP 10 klasyfikacji strzelców IV ligi:

1. Daniel Mąka (Widzew II Łódź) – 15
2. Łukasz Wroński (GKS Bełchatów) – 14
2. Przemysław Zdybowicz (GKS Bełchatów) – 14
2. Jakub Perek (Jutrzenka Drzewce) – 14
2. Adrian Malicki (Polonia Piotrków Trybunalski) – 14
2. Mateusz Białek (Stal Niewiadów) – 14
7. Patryk Pietrasiak (AKS SMS Łódź) – 13
8. Konrad Niedzielski (Widzew II Łódź) – 12
9. Dawid Telestak (KS Kutno) – 11
9. Marcin Kacela (KS Kutno) – 11

 

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
20
0
Would love your thoughts, please comment.x