Podsumowanie 19. kolejki IV ligi

21 listopada 2022, 09:44 | Autor:

Ostatnia w tym roku kolejka IV ligi za nami! Zimę na fotelu lidera spędzą rezerwy Widzewa z przewagą czterech punktów nad drugim w tabeli GKS Bełchatów. W samej dziewiętnastek serii gier również nie brakowało emocji. Sprawdźmy zatem, co zafundowały nam ostatnie dni.

Do prawdziwej kanonady doszło w Łodzi, gdzie na własnym boisku AKS SMS Łódź rozbił Ceramikę Opoczno aż 7:2. Trzy bramki zdobył w tym meczu Patryk Pietrasiak. Formalności dopełnił z kolei Sokół Aleksandrów Łódzki, który wygrał z Pogonią Zduńska Wola 3:1. Pogoń przerwę między rundami spędzi w strefie spadkowej. Siódmy mecz bez porażki ma za sobą RKS Radomsko. Żółto-niebiescy okazali się tym razem lepsi od Jutrzenki Drzewce, dla której to już trzecia ligowa porażka z rzędu. Komplet trzech punktów dopisał sobie również GKS Bełchatów. „Brunatni” po remisowej pierwszej połowie meczu, wygrali ze Zrywem Wygoda 2:0. Bełchatowianie wciąż tracą do lidera 4 punkty, zaś Zryw przezimuje najbliższy czas na ostatnim miejscu w ligowej klasyfikacji.

Świetna seria ośmiu meczów bez porażki w wykonaniu Polonii Piotrków została przerwana. W derbach regionu lepszy okazał się Skalnik Sulejów, który wygrał na własnym boisku 1:0. Taki stan rzeczy spowodował, że poloniści utracili trzecie miejsce na rzecz łódzkiego AKS. Zadowoleni ze swojej drużyny mogą być sympatycy Boruty Zgierz. Mimo początkowego prowadzenia Omegi Kleszczów 2:0, ostatecznie to zgierzanie byli górą i wygrali 5:2. Dużo bramek zobaczyli też kibice w Kutnie. KS Kutno wygrało ze Stalą Niewiadów, przy czym dwie bramki padły w doliczonym czasie gry, dwóch piłkarzy odnotowało hat-tricka, a drużyny kończyły mecz w osłabieniu.

Wielka radość nastąpiła w weekend w Łodzi. Rezerwy tamtejszego Widzewa wygrały skromnie ze Zjednoczonymi Stryków 1:0 i jest już pewne, że do wiosny to oni będą liderami IV ligi z przewagą 4 punktów nad wiceliderem. Ostatnie dwa mecze w 2022 roku rozegrano w niedzielę. W Buczku, w meczu z Włókniarzem górą był Orkan, który już po raz trzeci z rzędu zdobył komplet punktów, a rundę zakończył na szóstej lokacie. W Kwiatkowicach doszło do meczu dwóch ekip walczących o utrzymanie i żadna nie potrafiła potwierdzić swojej wyższości, gdyż mecz zakończył się remisem 2:2.

Mecz 19. kolejki IV ligi:

sobota, 19 listopada

AKS SMS Łódź – Ceramika Opoczno 7:2 (Pietrasiak x3, Miśkowiec x2, Zawistowski, Banasiak – Gruszczyński, Meto )
Sokół Aleksandrów Łódzki – Pogoń Zduńska Wola 3:1 (Bierżyński x2, Wolinowski – Majerz)
RKS Radomsko – Jutrzenka Drzewce 2:1 (Domaniecki, Machaj – Kopa)
Zryw Wygoda – GKS Bełchatów 0:2 (Holik, Zdybowicz)
Skalnik Sulejów – Polonia Piotrków Trybunalski 1:0 (Dutkiewicz)
Omega Kleszczów – Boruta Zgierz 2:5 (Szewczyk x2, Roczek – Chmielewski x2, Misiak, Sujecki)
KS Kutno – Stal Niewiadów 4:3 (Kierus x3, Dąbrowski – Białek x3)
Widzew II Łódź – Zjednoczeni Stryków 1:0 (Niedzielski)

niedziela, 20 listopada

Orkan Buczek – Włókniarz Zelów 3:1 (Potakowski, Zalepa, Cukiernik – Maciejewski)
LKS Kwiatkowice – WKS 1957 Wieluń 2:2 (Jardel, ? – Wira,Kozica)