Futsal: Wyjazdowe zwycięstwo w Katowicach

21 listopada 2022, 11:38 | Autor:

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w niedzielny wieczór futsaliści Widzewa Łódź. Drużna prowadzona przez Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego po emocjonującym meczu wygrała na wyjeździe z AZS UŚ Katowice 6:4.

Mecz rozpoczął się widzewiaków wybornie. Już w pierwszej minucie do bramki trafił Viacheslav Kozhemiaka. Ukrainiec dał łodzkim kibicom powody do radości również cztery minuty później, drugi raz wpisując się na listę strzelców. Rywale nie zamierzali tak tego pozostawić i już w 9. minucie bramkę kontaktową zdobył Dominik Wilk. Mimo okazji strzeleckich z obu stron, to gospodarze strzelil jeszcze jedną bramkę i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat remisowy.

W drugą część spotkania lepiej weszli katowiczanie i już w 22. minucie drugi raz piłkę do siatki wpakował Serhii Lapa. Szybko jednak odpowiedzieli goście – po dwóch minutach z gola wyrównującego cieszył się Maksym Panasenko. W 26. minucie po golu Adama Jonczyka to znów gospodarze wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu, Pojedynek przynosił ogrom emocji, bowiem już w 33. minucie na 4:4 trafił Joao Bernardes. W końcówce to widzewiacy byli skuteczniejsi. Na konto łodzian dwukrotnie wpisywali się rywale, w przypadku, których odnotowano trafienia samobójcze.

Widzew wygrał z AZS Katowice 6:4. Następny mecz już za tydzień, a w przeciwnikiem w Hali Parkowej będzie AZS UW Wilanów.

AZS UŚ Katowice – Widzew Łódź 4:6 (2:2)
9′ Wilk, 15′, 22′ Lapa, 27′ Jonczyk – 1′, 4′ Kozhemiaka, 24′ Panasenko, 32′ Bernardes, 34′ Lapa (s.), 36′ Piskorz (s.)