Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (12 marca)

16 marca 2022, 21:30 | Autor:

Drugi ligowy weekend w trakcie rundy wiosennej mają za sobą piłkarze Akademii Widzewa. Na boisku pojawiły się w sumie cztery drużyny czterokrotnego mistrza Polski. Dwie odniosły zwycięstwa, ale dwie musiały pogodzić się z porażką. Bardzo udanie rywalizację w IV lidze wznowiły także rezerwy czerwono-biało-czerwonych.

Podopieczni Patryka Czubaka pojechali w sobotę do Zelowa, aby zmierzyć się z tamtejszym Włókniarzem, który jesienią urwał im jeden punkt. Tym razem o takim scenariuszu nie było mowy – łodzianie od pierwszej do ostatniej minuty przeważali i ostatecznie wygrali 3:0. Wynik otworzył Daniel Mąka, jeszcze przed przerwą trafił Robert Prochownik, a dzieła dopełnił w samej końcówce Hubert Lenart. Widzew awansował na czwarte miejsce w tabeli IV ligi, ale jego strata do prowadzącej Warty Sieradz nadal wynosi aż osiem „oczek”. Więcej TUTAJ.

Jak burza zaczęli rozgrywki Ligi Makroregionalnej U-19 juniorzy starsi. Zawodnicy Jakuba Grzeszczakowskiego bez żadnych problemów rozbili na Łodziance MOSP Białystok, a wynik 3:0 to zdecydowanie najniższy wymiar kary. Widzewiacy są na pierwszym miejscu w tabeli, z kolei w weekend czeka ich być może kluczowy mecz w kontekście walki o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-19 – z drugą Escolą Varsovia. O pojedynku pisaliśmy TUTAJ.

Powodów do radości nie mogą mieć niestety kolejne dwa zespoły, bo na tę chwilę nie zdobyły ani jednego punktu. Wysokiej porażki w Białymstoku doznali juniorzy młodsi, którzy ulegli tam Jagiellonii 1:5 – szczegóły TUTAJ. Drugi raz z rzędu sporego pecha mieli trampkarze. Po minimalnej przegranej z Legią Warszawa, tym razem podopieczni Tomasza Kmiecika nie sprostali AKS SMS Łódź – tracąc gola przed upływem regulaminowego czasu. Więcej TUTAJ.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (12 marca):

Włókniarz Zelów – Widzew II Łódź 0:3 (Mąka, Prochownik, Lenart)
LM U-19: Widzew Łódź – MOSP Białystok 3:0 (Juchacz, Związek, Ciołak)
CLJ U-17: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 5:1 (Pawelczyk, Żakiewicz x2, K. Andrzejkiewicz x2 – Radomski)
CLJ U-15: AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 1:0 (Stefańczyk)