Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (26-27 marca)

30 marca 2022, 08:30 | Autor:

Dziewięć drużyn Akademii Widzewa wyszło na boisko w miniony weekend. Młodzi gracze czterokrotnego mistrza Polski rywalizowali ze zmiennym szczęściem – pięć zespołów odniosło zwycięstwa, ale cztery poniosły porażki. Połowicznym sukcesem zakończyły się także podwójne derby Łodzi widzewiaków z roczników 2008 i 2009.

Trzeci mecz i trzecia wygrana – rezerwy idą jak burza! Podopieczni Patryka Czubaka mieli tym razem sporo problemów, bo choć do przerwy prowadzili ze Skalnikiem Sulejów dwiema bramkami, w drugiej połowie roztrwonili tę przewagę. Całe szczęście, trzy punkty uratował w końcówce Damian Pokorski, a więcej o tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ. W tabeli IV ligi czerwono-biało-czerwoni wyprzedzili RKS Radomsko i awansowali na drugie miejsce. Na pozycji wicelidera plasują się także juniorzy starsi. Zawodnicy Jakuba Grzeszczakowskiego pewnie ograli w ośrodku na Łodziance Jagiellonię Białystok 4:0. Więcej informacji TUTAJ.

Nie udał się wyjazd do Warszawy juniorom młodszym. Piłkarze Łukasza Jonczyka mieli nadzieję na powtórkę sprzed tygodnia i zyskanie kolejnych trzech „oczek”, ale tym razem dość wyraźnie przegrali z Legią 0:4. Przebieg zawodów relacjonowaliśmy TUTAJ. Kiepsko zaczęła się runda wiosenna dla drugiego zespołu z bloku B, który uległ u siebie Sport Perfectowi Łódź 1:3. W Centralnej Lidze Juniorów U-15 bez punktów pozostają trampkarze. Tym razem gracze Tomasza Kmiecika musieli uznać wyższość UKS Varsovii 0:6. Więcej TUTAJ.

Połowicznym sukcesem zakończyły się sobotnio-niedzielne derby Łodzi roczników 2008 i 2009. Starsza drużyna w dobrym stylu pokonała ŁKS 3:1, ale młodsza przegrała z nim 1:4. Druga ekipa czternastolatków mierzyła się za to z Wartą Sieradz i także zwyciężyła 4:2. Najmłodsi reprezentanci Akademii Widzewa bez żadnego problemu pokonali w sobotę Sport Perfect.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (26-27 marca):

Skalnik Sulejów – Widzew II Łódź 2:3 (Witczak, Śliwka – Skiba s., Mąka, Pokorski)
LM U-19: Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 4:0 (Kowasz, Przybułek, Gołda, Jakubowski)
CLJ U-17: Legia Warszawa – Widzew Łódź 4:0 (Stangret x2, Grączewski, Rojkowski)
U-16: Widzew Łódź – Sport Perfect Łódź 1:3 (Supczinski – Mucha, Łoś x2)
CLJ U-15: Widzew Łódź – UKS Varsovia 0:6 (Strzegocki x2, Gawarecki, Głowacki, Laskowski)
U-14: Widzew Łódź – ŁKS Łódź 3:1
U-14: Widzew II Łódź – Warta Sieradz 4:2
U-13: Widzew Łódź – ŁKS Łódź 1:4
U-12: Sport Perfect Łódź – Widzew Łódź 0:16