CLJ U-17: Porażka Widzewa z Legią

29 marca 2022, 17:38 | Autor:

W minioną sobotę na terenie ośrodka Legia Training Center pojawił się nie tylko pierwszy zespół Widzewa Łódź. Zanim więc na boisko weszli podopieczni Janusza Niedźwiedzia, na murawie zameldowali się także juniorzy młodsi czerwono-biało-czerwonych. Niestety, drużyna Łukasza Jonczyka przegrała z Legią Warszawa 0:4.

Spotkanie to rozpoczęło się fatalnie dla łodzian, którzy już po kilkudziesięciu sekundach musieli gonić wynik. W drugiej minucie, po podaniu od Szymona Grączewskiego, stojącego między słupkami Antoniego Brzózkę pokonał Maksymilian Stangret. Jakby tego było mało, kilka chwil później zrobiło się 2:0! Tym razem, bezpośrednio z rzutu rożnego, piłkę do siatki gości wpakował sam Grączewski. Te dwa ciosy zadziałały bardzo mobilizująco na czerwono-biało-czerwonych – od tego momentu zaczęli się oni spisywać trochę lepiej i tworzyć swoje sytuacje.

Co prawda przy futbolówce częściej utrzymywała się Legia, jednak odpowiedzi zawodników trenera Jonczyka także były groźne. Pierwszą dobrą okazję stworzył sobie Jakub Zając, lecz przymierzył bardzo niecelnie. Po chwili, sam na sam z golkiperem wyszedł Kamil Cybulski, niestety przegrał ten pojedynek. Po chwili Cybulski strzelał drugi raz, znów bez powodzenia, dobrą okazję zmarnował jeszcze Milan Balzer. Gospodarze mieli zaś swoją szansę po szybkim rajdzie lewą stroną Jakuba Kowalskiego – ale rezultat pierwszej części nie uległ już zmianie.

Wydawało się, że po wznowieniu widzewiacy spróbują powalczyć o odwrócenie niekorzystnego wyniku. Niestety, w drugich czterdziestu pięciu minutach warszawianie przejęli kontrolę nad meczem. Po niespełna godzinie gry, swój dublet po asyście Wiktora Puciłowskiego ustrzelił Stangret, a na dziesięć minut przed końcem na 4:0 trafił Tomasz Rojkowski. Legioniści wygrali zasłużenie, choć zwłaszcza przed przerwą goście kilka razy byli w stanie im zagrozić. W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 czerwono-biało-czerwoni cały czas mają trzy punkty i zajmują siódme miejsce. Już w sobotę czeka ich zaś derbowe starcie z szóstym w stawce ŁKS!

CLJ U-17: Legia Warszawa – Widzew Łódź 4:0 (2:0)
2′, 59′ Stangret, 9′ Grączewski, 80′ Rojkowski