CLJ U-15: Wysoka przegrana widzewiaków

29 marca 2022, 19:30 | Autor:

Już czwarty mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali w tę sobotę trampkarze Widzewa Łódź. I niestety po raz kolejny poczuli gorycz porażki, tym razem wysoko przegrywając w ośrodku przy ul. Małachowskiego z UKS Varsovią 0:6. Podopieczni Tomasza Kmiecika ciągle oczekują na swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej.

Od pierwszych minut przeważali goście, ale długo nie byli w stanie pokonać stojącego między słupkami łódzkiej bramki Kacpra Morze. Przez blisko pół godziny utrzymywał się wynik 0:0, jednak wtedy gra czerwono-biało-czerwonych kompletnie się rozsypała. Wynik otworzył w 28. minucie Jacek Strzegocki, który niedługo później podwoił swój dorobek. W międzyczasie, do siatki trafił jeszcze Alexander Gawarecki, a na koniec na 4:0 wcelował Szymon Głowacki.

Po przerwie łodzianie starali się konstruować swoje akcje, ale to ewidentnie nie był ich dzień, co warszawianie regularnie wykorzystywali. W ekipie trenera Kmiecika na placu pojawiło się kilku nowych zawodników, lecz do protokołu meczowego zapisywali się jedynie przyjezdni. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę na 5:0 zdobył Bartosz Laskowski, a wynik, w ostatniej minucie regulaminowego czasu, ustalił Strzegocki, kompletując hat-tricka.

Po czterech kolejkach rundy wiosennej, widzewiacy nadal mają na swoim koncie zero punktów i zajmują ostatnie miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17, choć z niewielką stratą do wyprzedzających ich zespołów. Kolejną okazję na zyskanie premierowego dorobku zyskają już w najbliższą sobotę – wtedy, na wyjeździe, stawią czoła trzeciej MKS Polonii Warszawa.

CLJ U-15: Widzew Łódź – UKS Varsovia 0:6 (0:4)
28′, 35′, 79′ Strzegocki, 33′ Gawarecki, 40′ Głowacki, 65′ Laskowski

Morze (41′ Jóźwik) – Gajewski, Miksa (58′ Brzeziński), Kuciński (41′ Ziółkowski), Tutaj (35′ Karmazyn) – Michułka (61′ Sopata), Bezat, Supera – Kolęda (58′ Jędraszczyk), Bucki, Loręcki