Poznaliśmy plan przygotowań do rundy wiosennej

6 grudnia 2021, 17:49 | Autor:

Aż dziewięć sparingów rozegrają w trakcie przygotowań do rozpoczęcia rundy wiosennej piłkarze Widzewa Łódź! Siedem z nich odbędzie się w Polsce, zaś dwa podczas zgrupowania w Turcji. Na łamach oficjalnej witryny klubowej widzew.com właśnie opublikowana została dokładna rozpiska wszystkich meczów kontrolnych.

Czerwono-biało-czerwoni wrócą do pracy nie w piątek, 7 stycznia, jak pierwotnie zapowiadano, a dwa dni później – w niedzielę, 9 stycznia. Już w kolejny weekend czeka ich sparingowy dwumecz: w niewielkim odstępie czasu mierzyć się będą z drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki, z którą regularnie rywalizują towarzysko, i z trzecioligową Siarką Tarnobrzeg. Później widzewiacy podejmą trzy inne ekipy z poziomu II ligi: Chojniczankę Chojnice (22 stycznia), Ruch Chorzów (28 stycznia) i KKS Kalisz (29 stycznia). Tak zakończy się styczeń.

Ostatnie krajowe gry kontrolne przewidziano na pierwszy weekend lutego: piłkarze wicelidera I ligi jednego dnia zagrają na Łodziance ze Zniczem Pruszków oraz z prowadzoną przez Franciszka Smudę czwartoligową Wieczystą Kraków. Na 8 lutego zaplanowany został zaś wylot do Turcji. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, drużyna zakwaterowana zostanie w ośrodku Goldcity Sport Complex w miejscowości Kargicak obok Alanyi. Tam odbędą się jeszcze dwa starcia towarzyskie. Nazwy przeciwników podane zostaną do wiadomości wkrótce.

19 lutego podopieczni trenera Niedźwiedzia powrócą do Polski i rozpoczną ostatni etap przygotowań, już bezpośrednio pod pierwszą wiosenną kolejkę. Wznowienie rozgrywek będzie miało miejsce 26-27 lutego, zaś tego dnia Widzew podejmie w „Sercu Łodzi” Arkę Gdynia.

Plan przygotowań piłkarzy Widzewa do rundy wiosennej:

9 stycznia: wznowienie zajęć
15 stycznia: Widzew Łódź – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (II liga), na Łodziance
15 stycznia: Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg (III liga), na Łodziance
22 stycznia: Widzew Łódź – Chojniczanka Chojnice (II liga), na Łodziance
28 stycznia: Widzew Łódź – Ruch Chorzów (II liga), na Łodziance
29 stycznia: Widzew Łódź – KKS Kalisz (II liga), na Łodziance
5 lutego: Widzew Łódź – Znicz Pruszków (II liga), na Łodziance
5 lutego: Widzew Łódź – Wieczysta Kraków (IV liga), na Łodziance
8 lutego: początek zgrupowania w Turcji
12 lutego: pierwszy sparing w Turcji
18 lutego: drugi sparing w Turcji
19 lutego: powrót do Polski
26-27 lutego: start rundy wiosennej

Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
34
0
Would love your thoughts, please comment.x