Prezes Widzewa prosi o cierpliwość

18 lipca 2021, 13:10 | Autor:

Za dwa tygodnie dokładnie o tej porze rozgrywany będzie inauguracyjny mecz nowego sezonu I ligi pomiędzy Widzewem Łódź a Sandecją Nowy Sącz. Choć do tego momentu pozostało coraz mniej czasu, zaś w drużynie nadal jest sporo braków kadrowych, o cierpliwość zaapelował prezes Mateusz Dróżdż.

Szef łodzian wdał się w dyskusję z jednym z kibiców, któremu odpowiedział na Twitterze, że kwoty obecnie płacone przez włodarzy czterokrotnego mistrza Polski są – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Tomasza Stamirowskiego – o wiele niższe niż te z ostatnich lat, co rzecz jasna zawęża pole kandydatów do gry w Widzewie. Dróżdż poprosił też fanów o „wytrzymanie ciśnienia” i zapewnił, że w klubie wszyscy pracują na najwyższych obrotach.

A co obecnie słychać w temacie transferów? Lada dzień (jutro, maksymalnie we wtorek) widzewiakiem powinien zostać Kacper Karasek, który w trakcie obozu w Woli Chorzelowskiej prezentował się z naprawdę dobrej strony. W zawieszeniu jest temat defensywnego pomocnika: tak jak informował niedawno portal Widzew24.pl, przy al. Piłsudskiego porozumieli się z wybranym kandydatem, ale czekają na to, gdy ten rozwiąże kontrakt ze swoim obecnym pracodawcą. Na razie się to nie wydarzyło, a jeżeli sytuacja nie zmieni się na początku przyszłego tygodnia, to raczej trzeba będzie poszukać następnej opcji.

W Widzewie bardzo poważnie podchodzą też do kwestii znalezienia środkowego obrońcy, zwłaszcza że w sparingach trener Janusz Niedźwiedź kilkukrotnie stawiał na wariant z trójką defensorów. Po upadku kandydatury Luki Uskokovicia konieczne stało się znalezienie alternatywy na tę pozycję. Niewykluczone, że w najbliższych dniach tu również będzie przełom, chociaż na razie trudno to zakładać ze stuprocentową pewnością. Pozostaje więc, zgodnie ze słowami prezesa, uzbroić się w cierpliwość. Nowy sezon startuje za dwa tygodnie.

Subskrybuj
Powiadom o
90 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
90
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x