Podsumowanie wiosny 2021 – napastnicy

18 lipca 2021, 18:45 | Autor:

Koniec każdej rundy to doskonały czas na wszelakie podsumowania. WTM tradycyjnie przygotował dla Was obszerne zestawienie dokonań piłkarzy Widzewa Łódź minionej wiosny. Liczba występów, minuty na boisku. Gole, asysty, żółte kartki i przede wszystkim średnia not. Temat zamykamy napastnikami.

Gdy spojrzy się tylko na kadrę, to można stwierdzić, że formacja ta była bardzo silnie obsadzona. Niestety, rzeczywistość była zgoła inna. Marcin Robak i Paweł Tomczyk złożyli się łącznie na zaledwie trzy bramki, a Karol Czubak oraz Przemysław Kita mierzyli się z kontuzjami. Listę zawodników na tej pozycji uzupełnili ustawiany tam najczęściej przez trenerów Merveille Fundambu, a także Jakub Kmita. Ich występy były jednak epizodami.

8. PAWEŁ TOMCZYK

Król zimowych sparingów, który już po kilkunastu minutach rundy wiosennej trafił do siatki. Wydawało się wtedy, że w Łodzi znaleźli napastnika gwarantującego co najmniej dwucyfrową liczbę bramek w sezonie i nawet niestrzelony rzut karny w tym samym meczu nie zmienił tej opinii. Niestety, były zawodnik Lecha Poznań później kompletnie stracił skuteczność, a oprócz tego zaczął spisywać się słabo. Nieco lepszą formę złapał dopiero w końcówce rozgrywek, co potwierdził golem w starciu z Odrą Opole. Miejmy nadzieję, że to zwiastun przełamania, bo bramkostrzelny napastnik jest potrzebny czerwono-biało-czerwonym jak tlen.

Wiosna Tomczyka w liczbach:

Mecze: 19
Minuty: 971
Gole: 2
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,09

9. MARCIN ROBAK

Robak już zawsze będzie legendą Widzewa i nawet nieudana runda wiosenna tego nie zmieni. A uczciwie trzeba przyznać, że minione miesiące były słabe w wykonaniu snajpera. Nigdy nie można było mu odmówić zaangażowania, czego odzwierciedleniem jest jego niezła średnia not, natomiast zawodziło to, czego się od niego najbardziej oczekuje – wykończenie. Napastnik zmarnował kilka świetnych sytuacji, więc w efekcie do siatki trafił tylko raz, z rzutu karnego. Na tym jego przygoda z łodzianami się zakończyła. Bez wątpienia piękna przygoda.

Wiosna Robaka w liczbach:

Mecze: 17
Minuty: 815
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 6,07

37. JAKUB KMITA

Prezentował się z dobrej strony w rezerwach, ale długo nie mógł doczekać się szansy w pierwszej drużynie. Dopiero gdy widzewiacy nie mieli już szans na awans, został włączony do kadry zespołu. Zadebiutował w niej w Kielcach i niedługo po pojawieniu się na boisku zanotował asystę. W kolejnym spotkaniu zagrał już nieco słabiej, chociaż od niektórych kolegów na pewno nie odstawał poziomem. Aktualnie waży się jego przyszłość w Widzewie.

Wiosna Kmity w liczbach:

Mecze: 2
Minuty: 65
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 6,25

68. KAROL CZUBAK

Największy pechowiec minionej rundy. Większość jesieni stracił przez urazy, a już po kilku kolejkach wiosny złamał kość śródstopia. Do zdrowia wrócił w końcówce sezonu, ale nie dostawał zbyt wielu szans, co tłumaczono kiepskim przygotowaniem motorycznym zawodnika. Dopiero w przedostatnim meczu z Koroną Kielce wyszedł w pierwszym składzie, odpłacając się zdobytą bramką. Swój dorobek powiększył też o asystę tydzień później. Niestety, znowu nie będzie mógł pokazywać swoich umiejętności, ponieważ do września nie wyjdzie na boisko.

Wiosna Czubaka w liczbach:

Mecze: 6
Minuty: 142
Gole: 1
Asysty: 1
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 7,00

70. MERVEILLE FUNDAMBU

Jedna z największych zagadek wiosny. Jesienią był objawieniem, a w rundzie rewanżowej po prostu nie grał. Na murawie spędził zaledwie dziesięć minut w wysoko przegranym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Dużo częściej pojawiał się na murawie w rezerwach, gdzie strzelał gole, ale tak po prawdzie nie prezentował jakichś wyjątkowych umiejętności. Tak czy inaczej, w Łodzi sympatycznego Kongijczyka już nie ma – karierę będzie kontynuował w Olsztynie.

Wiosna Fundambu w liczbach:

Mecze: 1
Minuty: 10
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak

93. PRZEMYSŁAW KITA

W dwóch ostatnich sezonach recepta była prosta: gdy Kita grał, Widzew wygrywał, gdy Kita nie grał, Widzew nie wygrywał. To oczywiście drobne uproszczenie, ale wpływ tego napastnika na postawę łodzian był olbrzymi. Nic więc dziwnego, że najbardziej udany w wykonaniu czerwono-biało-czerwonych był początek rundy. Później piłkarz doznał kontuzji i dobra forma się już skończyła. Pozostaje trzymać kciuki, by po zakończeniu rehabilitacji nie doskwierały mu już żadne problemy, bo ten zawodnik jest przy al. Piłsudskiego niezbędny.

Wiosna Kity w liczbach:

Mecze: 7
Minuty: 481
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 6,93

>>> PODSUMOWANIE WIOSNY 2021 – BRAMKARZE
>>> PODSUMOWANIE WIOSNY 2021 – OBROŃCY
>>> PODSUMOWANIE WIOSNY 2021 – POMOCNICY

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x