Jak wygląda sytuacja zdrowotna w pierwszej drużynie?

19 lipca 2021, 12:36 | Autor:

Tygodniowy obóz w Woli Chorzelowskiej upłynął piłkarzom Widzewa Łódź na ciężkiej pracy, która jednak dość mocno była torpedowana przez problemy z kontuzjami. Trener Janusz Niedźwiedź miał więc do dyspozycji bardzo ograniczoną liczbę graczy, na szczęście z każdym dniem sytuacja powinna się poprawiać.

Przez dłuższy czas na boisku nie zobaczymy Karola Czubaka i Przemysława Kity. Ten pierwszy nabawił się urazu mięśnia czworogłowego na samym początku letnich przygotowań, a ostatnie diagnozy wykazały, że pauzować będzie musiał jeszcze przez około sześć tygodni. Drugi z napastników wciąż rehabilituje się po tym, jak w trakcie rundy wiosennej uszkodził więzadło krzyżowe. Do pełnej sprawności powinien wrócić w pierwszej części jesieni, chociaż dokładnego terminu na razie nie ma raczej sensu podawać, gdyż może się on jeszcze zmienić.

To w zasadzie jedyne tak poważne kontuzje w zespole. Jeszcze w tym tygodniu zajęcia powinien rozpocząć Patryk Mucha, w ostatnim czasie cierpiący na problemy ze ścięgnem Achillesa, których nabawił się jeszcze w poprzednim sezonie. Od kilku dni z widzewiakami pracuje Daniel Tanżyna, chociaż sztab szkoleniowy bardzo go oszczędza. Obrońca na razie ćwiczy bez kontaktu z rywalem, a co za tym idzie w żadnych meczach nie może występować.

W Woli Chorzelowskiej urazu doznał Paweł Zieliński, ale szybko go wyleczył i miał zagrać w starciu ze Stalą Rzeszów. W ostatniej chwili zrezygnowano jednak z tego pomysłu. „To było lekkie naciągnięcie. Paweł miał w sobotę zagrać w sparingu. Wyszedł na rozgrzewkę i coś poczuł w nodze, więc nie chcieliśmy ryzykować. Stąd ta zmiana tuż przed meczem” – mówił na antenie Widzew.FM trener Niedźwiedź. W pełni zdrowy jest już z kolei Mateusz Michalski. Pozostałym graczom (w tym choremu podczas zgrupowania Juliuszowi Letniowskiemu) nic nie dolega, więc jutro powinni zacząć kolejny tydzień przygotowań do pierwszej kolejki sezonu.

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
42
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x