Radny Markwant dostał odpowiedź ws. interpelacji. Ale chyba nie tego się spodziewał

5 stycznia 2023, 09:06 | Autor:

Przed świętami Bożego Narodzenia radny Rafał Markwant złożył interpelację do prezydent Łodzi, zawierającą szereg pytań dotyczących decyzji urzędników w trakcie meczu Widzewa z Legią Warszawa. Dostał bardzo nietypową odpowiedź.

Markwant zaprezentował otrzymaną odpowiedź na swoim koncie na Twitterze. Niestety, słowo odpowiedź nie do końca pasuje do tego, co możemy zobaczyć w piśmie. Należałoby nazwać to raczej reprymendą. Autor dokumentu, sekretarz miasta Wojciech Rosicki, stwierdził bowiem, że jego zdaniem złożona przez radnego interpelacja… tak naprawdę nią nie jest. Jako argumentację Rosicki podał fakt, iż interpelacja powinna „dotyczyć spraw o istotnym znaczeniu dla gminy i powinna zawierać krótkie przedstawienie stanu faktycznego, będącego jej przedmiotem oraz wynikające z niej pytania”. Najwyraźniej sekretarz arbitralnie uznał, że pytania nie dotyczą istotnych spraw. Treść interpelacji TUTAJ

Wobec powyższej interpretacji pisma Markwanta, ma ono zostać rozpatrzone w innym trybie. W jakim, tego Rosicki nie dodał.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x