6 kwietnia 2014, 19:00 | Autor:

Staroń_Puszcza

Przedstawiamy cotygodniowy raport na temat piłkarzy Widzewa wypożyczonych do innych klubów. Oto, co w minionym tygodniu wydarzało się u ósemki widzewiaków „na zesłaniu”:

Bartłomiej Pawłowski:
Malaga zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu. Dziś w południe podejmowała na La Rosaleda Granadę i ograła ją aż 4:1. Wygrana pozwoliła Andaluzyjczykom awansować na 11 miejsce w tabeli i powiększyć przewagę nad strefą spadkową do 8 punktów.
Bartłomieja Pawłowskiego tradycyjnie zabrakło w kadrze meczowej.

Tomasz Kowalski/David Kwiek:
W sobotę w Brzesku spotkały się aktualne drużyny Tomasza Kowalskiego i Davida Kwieka. Żaden z pomocników nie zdołał jednak sięgnąć ze swoimi kolegami po komplet punktów, padł bezbramkowy remis. Kwiek wybiegł w podstawowym składzie i został zmieniony w 84 minucie. Z kolei Kowalski na murawie pojawił się dopiero na ostatnie dwie minuty. Obaj widzewiacy nie zagrali więc przeciwko sobie nawet przez chwilę.
Remis sprawił, że ani Okocimski ani Arka nie zmieniły swojej pozycji w tabeli. Brzeszczanie zajmują 17 lokatę, a gdynianie są czwarci.

Łukasz Staroń:
Puszcza doznała srogiego lania w Jaworznie (tyski stadion jest w remoncie), gdzie przegrała z GKS aż 1:5! Łukasz Staroń na boisku zameldował się dopiero po przerwie i niczym szczególnym się nie wyróżnił. Niepołomiczanie zajmują 12 pozycję i są tylko o dwa oczka od strefy spadkowej.

Michał Jonczyk:
Motor kontynuuje kiepską passę. W rozgrywanym już w piątek spotkaniu wyjazdowym w Siedlcach przegrał po raz trzeci z rzędu. Pogoń wygrała 2:1, a Michał Jonczyk przebywał na boisku do 55 minuty. Sytuacja lublinian w tabeli jest coraz gorsza, do bezpiecznego miejsca tracą oni aż 11 punktów.

Maciej Krakowiak:
Złe wieści dla Macieja Krakowiaka. Przed tygodniem stracił on miejsce w bramce na rzecz Damiana Primela, który zachował wówczas czyste konto. Dobry występ sprawił, iż konkurent widzewiaka znów wyszedł w pierwszym składzie i w drugim spotkaniu nie stracił gola. Oznacza to, że Krakowiak chyba dłużej poczeka na powrót między słupki.
Odra wygrała 1:0 i zrobiła mały kroczek ku utrzymaniu. Do wyskoczenia ze strefy spadkowej potrzebuje jeszcze odrobić 5 punktów.

Damian Ceglarz:
Pelikan przeżywa huśtawkę formy. Po zwycięstwie w Rzeszowie i porażce u siebie z Legionovią łowiczanie znów wygrali. Tym razem pokonali 2:0 Świt w Nowym Dworze Mazowieckim i do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą tylko 2 oczka.
Damian Ceglarz nadal leczy uraz.

Mikołaj Zwoliński:
Zwoliński wrócił do podstawowego składu Sokoła, ale nie pomógł drużynie powtórzyć wyniku sprzed tygodnia, gdy ta wygrała z rezerwami Widzewa. Aleksandrowianie przegrali w Radomiu z Bronią 0:2, a pomocnik przebywał na murawie do 74 minuty.