Relacja z IV Turnieju Kiboli w Londynie (19.09.2015)

27 września 2015, 09:57 | Autor:

zgierz_londyn

W poprzedni weekend miała miejsce ciekawa impreza kibicowska, zorganizowana w Londynie. Poniżej publikujemy relację z turnieju, nadesłaną przez tamtejszych widzewiaków.

W ostatnia sobotę, 19 września, odbył się IV turniej Kiboli Widzewa, Ruchu, Elany i Jagiellonii. Frekwencja jak zwykle dopisała i po raz kolejny na turnieju bawiło się ponad 300 osób. Na miejscu jak co roku nie zabrakło grilla, dmuchanych zamków i paczek ze słodkościami dla najmłodszych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowa koszulkę w barwach i z herbem swojej drużyny.

W sobotę do gry stanęło 12 drużyn w 4 grupach.  Dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów. W jednym z ćwierćfinałów doszło do meczu przyjaźni londyńskich fan clubów Widzewa i Ruchu. Przy stanie 3:0 dla Niebieskich doszło do wymiany pokoleniowej, na boisko wbiegło najmłodsze pokolenie kibiców W&R, przy głośnym dopingu starszych kolegów. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla FC Blue England.

W półfinałach spotkały się drużyny Młodej Elany z połączonymi siłami Zgierza i Starachowic, oraz Starej Elany i FC Blue England. Zwycięsko z tych rywalizacji wyszły drużyny Widzewa i Ruchu. Mecz finałowy odbywał się przy niesamowitym dopingu i do ostatnich minut wynik spotkania był otwarty. Do przerwy 2:0 prowadziła drużyna FCBE ale po przerwie Zgierz/Starachowice odrobili straty i w ostatniej minucie strzelili zwycięskiego gola!

Warto nadmienić, że w tym roku udało się pozyskać sponsora firmę „PG WEAR”, która ufundowała koszulki dla drużyn, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Oczywiście nie zabrakło pucharów, browarka i szampana dla zwycięzców! Po zmaganiach udaliśmy się wspólnie do pamiątkowego zdjęcia, gdzie odpalono dużą ilość pirotechniki, a dzień zakończyliśmy wspólnie w pobliskim pubie, w którym bawiliśmy się do późnych godzin nocnych.