Reprezentacja Polski kobiet zagra dziś na Widzewie

21 października 2021, 15:00 | Autor:

Coraz większymi krokami zbliżają się niedzielne 67. Derby Łodzi, ale wcześniej na stadionie przy al. Piłsudskiego będzie miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Dziś wieczorem w „Sercu Łodzi” rozegrany zostanie bowiem mecz reprezentacji Polski kobiet z Norwegią w ramach turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2023.

Podopieczne Niny Patalon mają za sobą dwa spotkania, w których poszło im całkiem nieźle. W pierwszym bardzo długo prowadziły z faworyzowaną Belgią, ale ostatecznie tylko z nią zremisowały 1:1, a w drugim pokonały na wyjeździe Armenię 1:0. Biało-czerwone zajmują w swojej grupie trzecie miejsce, choć z takim samym dorobkiem punktowym, co ich pierwsze rywalki. Bezpośredni awans do finałów wywalczy najlepszy zespół, zaś drugi zagra w barażach.

Prawdziwy sprawdzian czeka Polki jednak dopiero dzisiaj, bo zmierzą się z Norweżkami, które w dotychczasowych pojedynkach zdobyły komplet „oczek”, a do tego legitymują się fantastycznym bilansem bramkowym 13:0. Mistrzynie świata z 1995 roku będą zdecydowanymi faworytkami tego starcia, zwłaszcza że w ekipie gospodyń nie zagra kontuzjowana Ewa Pajor. Czy mimo braku największej gwiazdy nawiążą one walkę z klasowymi przeciwniczkami?

Mecz pomiędzy Polską a Norwegią rozpocznie się o godzinie 19:15 w „Sercu Łodzi”. Kto chciałby zasiąść na trybunach, wciąż może kupować bilety w cenie 10 złotych normalny oraz 5 złotych ulgowy TUTAJ. Od godziny 16:00 sprzedaż wejściówek będzie również prowadzona w kasach stadionu. Bezpośrednią transmisję z pojedynku przeprowadzi z kolei stacja TVP Sport.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
15
0
Would love your thoughts, please comment.x