Widzew zamierza wykupić Letniowskiego

21 października 2021, 08:30 | Autor:

Jednym z liderów Widzewa Łódź stał się w trakcie trwającego aktualnie sezonu Juliusz Letniowski. Wypożyczony z Lecha Poznań środkowy pomocnik imponuje formą i jest pewniakiem do gry w pierwszym składzie. Wszystko wskazuje na to, że przy al. Piłsudskiego zostanie na dłużej, gdyż w klubie zamierzają go wykupić.

Letniowski trafił do Łodzi latem bieżącego roku. Ruch ten do samego końca trzymany był w ścisłej tajemnicy, a kibice dowiedzieli się o nim dopiero w momencie oficjalnego ogłoszenia. Wywołał on zresztą spore zaskoczenie, bo przecież w poprzednich rozgrywkach 23-latek był czołową postacią Arki Gdynia. Pobyt w Widzewie zawodnik zaczął od drobnych problemów zdrowotnych, które nie przeszkodziły mu jednak w tym, by z tygodnia na tydzień udowadniać, że sprowadzenie go było dobrym pomysłem. Świetna forma znalazła potwierdzenie we wrześniu, kiedy to autora trzech bramek dla łodzian wybrano Piłkarzem Miesiąca w I lidze.

Pomocnik został wypożyczony z Lecha do końca sezonu, ale włodarze czterokrotnego mistrza Polski zapisali sobie w umowie opcję wykupu za ustaloną kwotę. Wszystko wskazuje na to, że z niej skorzystają, zwłaszcza że zabezpieczyli już środki na tę ewentualność. „Zabezpieczyliśmy sobie pieniądze na tę okoliczność” – powiedział w krótkiej rozmowie z portalem Wprost.pl prezes Mateusz Dróżdż. Oficjalnie nie wiemy, o jakiej kwocie mowa, natomiast od początku dało się usłyszeć, że nie będzie to suma, która miałaby w jakimkolwiek stopniu zrujnować budżet czerwono-biało-czerwonych, zwłaszcza w wypadku uzyskania awansu do Ekstraklasy.

Prezes Widzewa dodał również, że co prawda na razie decyzja o dalszym korzystaniu z usług Letniowskiego nie została podjęta, ale tylko bardzo niekorzystny splot zdarzeń mógłby sprawić, że byłaby inna niż pozytywna. „Musi utrzymać formę taką jak teraz przez cały sezon. (…) Musiałby się wydarzyć jakiś kataklizm, abyśmy go nie wykupili” – podsumował w artykule. Wygląda zatem na to, że 23-latek stale będzie reprezentował barwy ekipy z al. Piłsudskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek 66
2 lat temu

Dobry news przed derbami. Oby takich więcej. Tylko kto go zastąpi w niedzielę? Karol Danielak będzie musiał wznieść się na wyżyny bo mimo 3 goli i niezłych przebłysków jest taki jakiś nieprzekonujący.

Bukov
Odpowiedź do  Tomek 66
2 lat temu

Spokojnie, kto by go nie zastąpił to da z siebie wszystko, jestem pewny.

Darek
Odpowiedź do  Tomek 66
2 lat temu

Super ruch. Danielak i Kun zrobią robotę w środku, są najbardziej dynamiczni i mają dobry drybling. Mucha na pozycji 6 będzie za nikim! DO BOJU WIDZEW!!! DERBY SĄ NASZE!!!!

Darek
Odpowiedź do  Tomek 66
2 lat temu

Mucha oczywiście za nimi na defensywnym

R T S
Odpowiedź do  Darek
2 lat temu

A mi coś się wydaję,że trener zaskoczy i będzie grał Tetteh na defensywnym.

Raaf
Odpowiedź do  Tomek 66
2 lat temu

Danielak to w każdym meczu jest dobry, albo bardzo dobry. Jak ktoś pisze że jest niewidoczny, czy nieprzekonujacy to niech sobie te mecze obejrzy jeszcze raz. To że nie holuje piłki jak Michalski, albo nie robi kółek w środku pola to nie znaczy że źle gra. Danielak bardzo dużo trudnych piłek opanowywuje, zwykle pod kryciem i bardzo szybko rozgrywa piłkę do przodu. Nie traci piłek, podejmuje dobre decyzje i przyśpiesza grę zespołu. Dla mnie super zawodnik.

Janek
Odpowiedź do  Raaf
2 lat temu

Tu ludzie nic nie kumają, wola Michalskiego bo ma ładną fryzurę i szybko biega, a nie widzą że niemal każdy jego wybór jest błędny.

Raaf
Odpowiedź do  Janek
2 lat temu

Chyba musimy razem wypić jakieś piwo, bo dokładnie mam takie samo zdanie.

Sebastian
2 lat temu

Brawo!Bardzo dobry zawodnik!!!

Albert
2 lat temu

I bardzo dobrze, będzie wokół kogo budować skład na ekstraklasę.

kukiz kibicuje ap
2 lat temu

dostanie jeszcze Kitę i będzie zawierucha

Mar
Odpowiedź do  kukiz kibicuje ap
2 lat temu

Oby nie było zawieruchy w kontuzjach i….drobnych urazach. Już jest 2:2

slawo
2 lat temu

I gitarra , teraz tylko żeby Julek formę utrzymał !!!

Darek
2 lat temu

Super, persektywiczny zawodnik, dobry przegląd pola, ciekawe prostopadłe podania, potrafi nawet bez piłki odwrócić uwagę rywali. Brawo! W ekstraklasie będzie się wyróżniał nawet.

Krzysztofpiastòw
2 lat temu

Może o bracie z Radunii pomyśleć?

Kixon
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
2 lat temu

I brata Zielińskiego tez ściągnijmy

Mala.
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

A czemu nie ? jak chce to niech przychodzi.

Mala.
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
2 lat temu

I coś w tym jest, bo chłopakiem jest zainteresowanie klubów i nie tylko z 2 ligi .Trzeba się przyjrzeć, bo może ma tez technikę we krwi jak jego brat Julek. Kto szuka nie błądzi a wygrywa.

Kixon
2 lat temu

Brawo

Darek
2 lat temu

A jednak prezes myśli już o awansie!!!

Wiking
2 lat temu

Szkoda że na derbach zabraknie Letniowskiego i Hanouska nie czarojmy się to są bardzo dobre ogniwa w klubie a sędzla w Kielcach uczynił to z pełna świadomością(ps.w poprzednim sezonie kibice skreslili Czecha)

OdZawszeWidzewiak
2 lat temu

Obowiązkowo!!!!!

OdZawszeWidzewiak
2 lat temu

Julek musi koniecznie w przerwie popracować nad masa mięśniową, kolokwialnie przypakowac, ale to jest zawodnik od którego będziemy ustawiać sklad w ekstraklasie

andirts
Odpowiedź do  OdZawszeWidzewiak
2 lat temu

Tak,ale z głową, żeby nie zatracił gibkości i dynamiki..m

Antonio
2 lat temu

Za pewnie stosunkowo niewielkie pieniądze można mieć dobrego zawodnika.

adam
2 lat temu

jeśli zdrowie mu dopisze trener będzie mógł od Julka rozpoczynać ustalanie składu bardzo dobry pomysł zarządu który wreszcie działa dla dobra klubu bo różnie z tym w przeszłości bywało

Julka
2 lat temu

Jak cos to kibice sie dołożą !!!!!!!!!

Tomasz
2 lat temu

A tajna broń trenera na derby KITA. CAŁA POLSKA ŚPIEWA DERBY ŁODZI DLA WIDZEWA

Mala.
2 lat temu

Bardzo dobra informacja jest to zawodnik który umiejetnosciami przerasta ta ligę i to widać. Poprawić zdrowie, kondycję oraz mase i jest grajek na extraklase. Jest młody i perspektywiczny ,wszyscy będą mieli pożytek. To taki drugi Kitmen ,ale kontuzje tez się kiedyś skoncza i naprawdę będzie pociechy co niemiara.Brawo, brawo dla działaczy.

29
0
Would love your thoughts, please comment.x