Widzew zamierza wykupić Letniowskiego

21 października 2021, 08:30 | Autor:

Jednym z liderów Widzewa Łódź stał się w trakcie trwającego aktualnie sezonu Juliusz Letniowski. Wypożyczony z Lecha Poznań środkowy pomocnik imponuje formą i jest pewniakiem do gry w pierwszym składzie. Wszystko wskazuje na to, że przy al. Piłsudskiego zostanie na dłużej, gdyż w klubie zamierzają go wykupić.

Letniowski trafił do Łodzi latem bieżącego roku. Ruch ten do samego końca trzymany był w ścisłej tajemnicy, a kibice dowiedzieli się o nim dopiero w momencie oficjalnego ogłoszenia. Wywołał on zresztą spore zaskoczenie, bo przecież w poprzednich rozgrywkach 23-latek był czołową postacią Arki Gdynia. Pobyt w Widzewie zawodnik zaczął od drobnych problemów zdrowotnych, które nie przeszkodziły mu jednak w tym, by z tygodnia na tydzień udowadniać, że sprowadzenie go było dobrym pomysłem. Świetna forma znalazła potwierdzenie we wrześniu, kiedy to autora trzech bramek dla łodzian wybrano Piłkarzem Miesiąca w I lidze.

Pomocnik został wypożyczony z Lecha do końca sezonu, ale włodarze czterokrotnego mistrza Polski zapisali sobie w umowie opcję wykupu za ustaloną kwotę. Wszystko wskazuje na to, że z niej skorzystają, zwłaszcza że zabezpieczyli już środki na tę ewentualność. „Zabezpieczyliśmy sobie pieniądze na tę okoliczność” – powiedział w krótkiej rozmowie z portalem Wprost.pl prezes Mateusz Dróżdż. Oficjalnie nie wiemy, o jakiej kwocie mowa, natomiast od początku dało się usłyszeć, że nie będzie to suma, która miałaby w jakimkolwiek stopniu zrujnować budżet czerwono-biało-czerwonych, zwłaszcza w wypadku uzyskania awansu do Ekstraklasy.

Prezes Widzewa dodał również, że co prawda na razie decyzja o dalszym korzystaniu z usług Letniowskiego nie została podjęta, ale tylko bardzo niekorzystny splot zdarzeń mógłby sprawić, że byłaby inna niż pozytywna. „Musi utrzymać formę taką jak teraz przez cały sezon. (…) Musiałby się wydarzyć jakiś kataklizm, abyśmy go nie wykupili” – podsumował w artykule. Wygląda zatem na to, że 23-latek stale będzie reprezentował barwy ekipy z al. Piłsudskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
29
0
Would love your thoughts, please comment.x