Widzew II Łódź – Stal Głowno 3:0 (1:0)

20 października 2021, 18:22 | Autor:

Rezerwy Widzewa Łódź są już w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym! W ćwierćfinałowym starciu podopieczni Patryka Czubaka bez problemów pokonali dzisiaj w ośrodku treningowym przy ul. Małachowskiego Stal Głowno 3:0. W następnej rundzie czerwono-biało-czerwoni mierzyć się zaś będą z Borutą Zgierz.

W kadrze na to spotkanie znalazło się czterech zawodników pierwszej drużyny, z czego trzech rozpoczęło od pierwszych minut. Na bokach obrony ustawieni zostali Dawid Owczarek i Filip Becht, z kolei w formacji ataku Mateusz Malec. Resztę jedenastki stworzyli gracze rezerw, choć również ci, którzy w ostatnim czasie nie prezentowali się na czwartoligowych boiskach, tacy jak Nikodem Wszołek, Ricardo Goncalves czy Dawid Telestak. W rezerwie znalazł się Mateusz Ludwikowski. Dzisiejszą potyczkę z trybun śledził trener Janusz Niedźwiedź.

Gospodarze chcieli jak najszybciej otworzyć wynik. Już w pierwszej akcji świetną szansę miał Daniel Mąka, ale z ostrego kąta uderzył tuż obok słupka. Z dystansu przymierzył z kolei Telestak, jednak na posterunku był stojący między słupkami Michał Kocemba. Aktywny był także Goncalves, choć efektu bramkowego to nie przyniosło. Po kilku minutach sporej przewagi, później mecz się wyrównał, lecz oczywiście częściej przy piłce utrzymywali się łodzianie. Stal próbowała zaskakiwać Marcela Buczkowskiego po stałych fragmentach gry. Sporo oglądaliśmy przewinień – i to po obu stronach, co mocno wytrącało faworytów z rytmu.

W 27. minucie Goncalves uruchomił dobrym prostopadłym podaniem Malca, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Kocembą. Po chwili główkował Kamil Tlaga, lecz zabrakło mu precyzji. Po odbiorze w środku pola, z szybką akcją wyszedł też Telestak – niestety, dogrywał niedokładnie. Po chwili był już dużo precyzyjniejszy i dostrzegł Malca w polu karnym – tym razem strzał zablokował obrońca. Głowieńscy defensorzy byli na posterunku też kilka minut później, gdy zażegnali niebezpieczeństwo po złym zachowaniu swojego bramkarza. Przewaga czerwono-biało-czerwonych przyniosła efekt na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy! Zły wyrzut Kocemby trafił pod nogi Mąka, ten dostrzegł Tlagę, a widzewiak silnym strzałem otworzył wynik! Do szatni podopieczni trenera Czubaka zeszli więc dość skromnie prowadząc.

Przed drugą częścią szkoleniowiec dokonał jednej zmiany w składzie: w obronie Huberta Lenarta zastąpił Piotr Bartłoszewski. Obraz gry w żadnym stopniu się jednak nie zmienił. Już po kilkudziesięciu sekundach szczęścia z rzutu wolnego spróbował Mąka, ale nie był w stanie trafić między słupki. Chwilę później główkę Goncalvesa na róg sparował Kocemba, lecz w 52. minucie nie miał już żadnych szans! Mąka uderzył precyzyjnie sprzed pola karnego, podwyższając rezultat na 2:0. Zwycięstwo oraz awans do kolejnej rundy były praktycznie przesądzone, opiekun gospodarzy zdecydował się zatem sięgnąć po kolejnych zmienników. Najpierw na murawie pojawił się Michał Szcześniak, później Damian Pokorski oraz Daniel Chwałowski, a niedługo dołączyli do nich też Damian Związek i Damian Skrzeczkowski.

Dublerzy też chcieli pokazać się z dobrej strony – bliski tego był Chwałowski, ale jego strzał odbił jeden z obrońców. Pomocnik mógł również zaliczyć asystę, lecz po podaniu ze skrzydła w znakomitej sytuacji spudłował Szcześniak. W 78. minucie z dystansu szczęścia poszukał Pokorski, na posterunku był jednak Kocemba, który poradził sobie także z dobitką Owczarka. Dwie minuty później sporą przewagę udało się udokumentować! Po ładnej akcji Związek znalazł Szcześniaka, a ten w przytomny sposób wpisał się na listę strzelców. Podwyższyć powinien jeszcze Skrzeczkowski, niestety w świetnej okazji skiksował. Ostatecznie wynik nie uległ zatem zmianie – rezerwy Widzewa wygrały 3:0 i awansowały do półfinału okręgowego Pucharu Polski, gdzie rywalizować będą w Zgierzu z Borutą. To spotkanie odbędzie się 11 listopada, a na razie podopiecznych trenera Czubaka czeka ligowe starcie z Pogonią Zduńska Wola – w niedzielę o godzinie 14:00, czyli chwilę przed derbami.

43′ Tlaga, 52′ Mąka, 80′ Szcześniak

Buczkowski – Owczarek, Lenart (46′ Bartłoszewski), Wszołek, Becht (63′ Pokorski) – Goncalves, Dębiński (63′ Chwałowski), Telestak (71′ Związek) – Tlaga (71′ Skrzeczkowski), Mąka, Malec (58′ Szcześniak)

Rezerwowy: Ludwikowski