S. Szeliga: „U Stawowego nie ma taryfy ulgowej”

6 grudnia 2014, 10:32 | Autor:

Mielcarz_Szeliga

Nowy trener Widzewa, Wojciech Stawowy, pracę oficjalnie rozpoczął 1 grudnia, ale pierwsze zajęcia poprowadzi dopiero po tygodniu, w najbliższy poniedziałek. Póki co zawodnicy nie wiedzą jeszcze czego spodziewać się po nowym szefie, zaliczyli jedynie godzinne spotkanie ze szkoleniowcem i jego asystentem, Krzysztofem Przytułą.

Jakim człowiekiem i jakim trenerem jest Stawowy, opowiadał jego wieloletni podopieczny z Cracovii, a także były gracz WidzewaSławomir Szeliga. Pomocnik udzielił krótkiego wywiadu serwisowi sport.pl, w którym charakteryzował człowieka, który uczynił z niego kapitana „Pasów”. „Stawia przede wszystkim na taktykę, na ustawienie całej drużyny i poszczególnych piłkarzy. Lubi grę w piłkę, utrzymywanie się przy niej, grę techniczną” – mówił.

Szeliga wyjaśniał też, jak mogą wyglądać treningi łodzian. „Na pewno na treningach jest u niego dyscyplina. Nie ma taryfy ulgowej. Cały czas trzeba być skoncentrowanym i słuchać tego, co trener mówi i przekazuje. W Cracovii zdarzało się, że trener, widząc, że ktoś nie uważa, pytał na wyrywki, co właśnie powiedział. Jak ktoś tego nie wiedział, to trener go dyscyplinował” – zdradzał były widzewiak.

Kapitan Cracovii wypowiadał się także na temat tego, jakim człowiekiem jest Stawowy. „Bardzo go lubię i szanuję. W Cracovii dużo mnie nauczył. (…) Można z nim porozmawiać na każdy temat. Zawsze wysłucha i pomoże. Nie pamiętam, by komuś odmówił rozmowy” – powiedział.

32-letni zawodnik uważa, że Widzew ma szansę zaliczyć skok jakościowy pod wodzą Wojciecha Stawowego. „Ważne, by chłopaki szybko zrozumieli jego piłkarską filozofię. Wtedy zaczną wygrywać” – zakończył Sławomir Szeliga.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress