Widzewski Mikołaj w „Matce Polce” (foto)

5 grudnia 2014, 15:17 | Autor:

mikołaje

Piłkarze Widzewa, zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, pojawili się dziś w Centrum Zdrowia Matki Polki, by wcielić się w role Świętych Mikołajów. Rafał Augustyniak, Marcin Kozłowski i Piotr Mroziński odwiedzili dziecięce odziały i wręczali najmłodszym prezenty – pamiątki Widzewa oraz specjalne bombki-piłki, na których znalazły się autografy zawodników.

Dla Mrozińskiego była to już druga z rzędu taka wizyta, poprzednio zjawił się w szpitalu w towarzystwie Michała Płotki i Krystiana Nowaka. „Dla mnie było to już drugie tego typu spotkanie. Rok temu także gościłem u małych pacjentów Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki i już od jakiegoś czasu dopytywałem się, czy w tym roku też będzie taka okazja. Fajnie, że możemy sprawiać radość dzieciom w tym okresie przedświątecznym. Z Marcinem i Rafałem z chęcią przyjechaliśmy do szpitala” – mówił Mroziński na łamach widzew.pl.

Spotkanie trwało blisko dwie godziny, bowiem widzewiacy nie mogli opędzić się od ciekawskich pacjentów. Oprócz wręczania prezentów „August”, „Cinek” i „Mrozu” pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. Odpowiadali także na liczne pytania.

Akcja została zorganizowana wspólnie z jednym ze sponsorów klubu, firmą „Magellan”. „Zbliżające się Boże Narodzenie to wyjątkowe pachnące piernikami święto, dlatego zależało nam, aby w tym dniu najmłodsi pacjenci mogli zapomnieć o chorobie pracując przy dekoracji pierników. Te małe ciasteczka wprowadziły nas we wspaniałą, świąteczną atmosferę a dzieci wykazały się wielką kreatywnością przy zdobieniu – powiedziała Paulina Szwed-Dobrzyńska z Magellan S.A.

DSC_4131

DSC_4141

DSC_4143

DSC_4161