Będą dodatkowe prace przy budowie stadionu

5 grudnia 2014, 11:05 | Autor:

pilka_meczowa-2014_10_29-18_30 1 (PGM).mpg.Still007

2014 rok powoli dobiega końca, a wraz z nowym z kopyta powinna ruszyć rozbiórka stadionu Widzewa. Chwilę po niej „Mosty-Łódź” planują rozpocząć stawianie nowego obiektu na 18 tys. miejsc. Okazuje się, że oprócz minimalnych wymogów zawartych w PFU, firma ta ma szanse wykonać kilka dodatkowych prac.

Z tego, co udało nam się dowiedzieć, Miasto najprawdopodobniej zdecyduje się na zlecenie aż czterech dodatkowych zamówień dotyczących tej kluczowej dla klubu inwestycji. O jednej z nich pisaliśmy już  jakiś czas temu – chodzi o zwiększenie powierzchni dachu nad trybunami. Według PFU tylko trybuna zachodnia, o najwyższym standardzie, miała mieć kompletne zadaszenie, a trzy pozostałe jedynie 80%. Pierwsze rzędy na nich byłyby więc wystawione choćby na padający deszcz, a to znacznie obniżałoby komfort oglądania spotkań. Wiemy jednak, że urzędnicy poszli za radą „Mostów-Łódź” i zdecydowali się na kompleksowe zadaszenie wszystkich krzesełek – decyzja ta jest już zatwierdzona.

Jakie jeszcze prace wykonają budujący stadion w ramach dodatkowych zamówień? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przesądzona jest także decyzja o wykończeniu elewacji na wszystkich trybunach. Nie chodzi oczywiście o umieszczenie na nich ceglanej imitacji, ale ocynkowana siatka maskująca i kilka innych elementów ozdobnych z pewnością wpłyną na estetykę zewnętrzną obiektu.

Dwie ostatnie kwestie również są dość istotne, ale póki co nie chcemy podawać szczegółów. Rozmowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą na ten temat cały czas trwają i wstrzymamy się z ogłoszeniem, o co chodzi, do ich ostatecznego ukończenia. Możemy jedynie zdradzić, że jedna z nich dotyczy sfery wizualnej obiektu i z pewnością przypadnie ona kibicom do gustu! Oczywiście tylko wtedy, gdy Miasto zdecyduje się na jej zamówienie. Wstępnie jest zielone światło.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress