Sobotnie mecze PP za nami. Pierwszoligowcy grają dalej

31 października 2020, 19:15 | Autor:

Tylko dwa mecze 1/16 finału Pucharu Polski odbyły się w sobotę. Unia Janikowo mierzyła się z ŁKS Łódź, a Pogoń Siedlce z Radomiakiem Radom. Obaj pierwszoligowcy awansowali do dalszej fazy, choć nie zawsze bez problemów. Kolejne spotkania dopiero w poniedziałek.

Jako pierwsi na boisko wybiegli podopieczni Wojciecha Stawowego, którzy grali na wyjeździe z trzecioligowym zespołem z Janikowa. Goście wyszli w rezerwowym składzie, ale i tak byli faworytami. ŁKS od samego początku przeważał, a na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 22. minuty, gdy do siatki trafił Kelechukwu Ibe-Torti. Niedługo później podwyższył Samu Corral. Jak się później okazało, to były jedyne trafienia tego dnia.

Dużo bardziej dramatyczny przebieg miało drugie z sobotnich starć. Radomiak stworzył sobie wiele dogodnych sytuacji, ale przez ponad dziewięćdziesiąt minut zawodów nie był w stanie pokonać bramkarza Pogoni. Udało się to dopiero w… siódmej minucie doliczonego czasu gry. Na strzał z okolic linii pola karnego zdecydował się wtedy Damian Jakubik, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo oraz awans do 1/8 finału.

Pozostałe zaplanowane pierwotnie na sobotę mecze nie odbyły się, oczywiście z powodu wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem w którymś z zespołów. Jutro wszyscy mają wolne, a do gry wrócą w poniedziałek. Tego dnia Znicz Pruszków podejmować będzie Lech Poznań. Kolejne spotkania we wtorek i środę.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski:

piątek, 30 października

Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice 1:3 pd. (Kuczak – Skrzypczak, Mikołajczak, Górecki s.)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Górnik Zabrze 2:3 (Trochim, Zaklika – Evangelou, Wiśniewski, Manneh)
Sokół Ostróda – Warta Poznań 1:3 pd. (Wolny – Trałka, Kuzimski x2)
Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa 0:2 (Gutkovskis, Lopez)