CLJ U-15: Porażka Widzewa z Polonią

31 października 2020, 13:42 | Autor:

Kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali dziś w samo południe trampkarze Widzewa Łódź. Choć podopieczni Tomasza Kmiecika nie mają już szans na utrzymanie w stawce, spisali się naprawdę ambitnie. Nie wystarczyło to jednak na zdobycie punktów w starciu z MKS Polonią Warszawa, z którą przegrali 0:2.

Gospodarze nie weszli dobrze w to spotkanie, bo już w 4. minucie stracili gola. W efektownym stylu lewą stroną przedarł się Bartosz Sowiźrał i płaskim uderzeniem pokonał Michaela Maciejewskiego. Polonia miała sporą przewagę, a widzewiacy skupili się na obronie oraz na próbie wykorzystywania stałych fragmentów gry. Dużo groźniej atakowali jednak warszawianie. Po upływie kwadransa wynik mógł podwyższyć Borys Ciężar, na posterunku był na szczęście golkiper łodzian.

Dobra gra „Czarnych Koszul” przyniosła kolejny efekt w 27. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Paweł Kosmalski. Co ciekawe, zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa, bo młody napastnik to syn występującego swego czasu przy ul. Konwiktorskiej świetnego snajpera, Jacka. Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni trenera Kmiecika mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale po rzucie rożnym niewiele zabrakło Damianowi Dziurze.

Na drugą część meczu Widzew wyszedł bardzo zmotywowany i liczący na odrobienie strat. Szansę miał Daniel Gryzio, który trafił w poprzeczkę, a przede wszystkim Janusz Styś. Napastnik dobijał obronione przez golkipera rywali uderzenie Kacpra Dębowskiego, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Czerwono-biało-czerwoni konsekwentnie stwarzali sobie okazje, brakowało im niestety wykończenia akcji oraz zwyczajnie… szczęścia.

W 74. minucie prawą stroną przedarł się jeszcze Wiktor Sypniewski, a piłka trafiła do Dębowskiego, który przeniósł ją jednak wysoko nad poprzeczką. W samej końcówce szansę miał Styś, ale i on nie był w stanie zmienić wyniki, dzięki czemu to Polonia mogła cieszyć się ze zwycięstwa 2:0. W Centralnej Lidze Juniorów U-15 łodzianie wciąż zajmują przedostatnie miejsce. W następnej kolejce zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

CLJ U-15: Widzew Łódź – MKS Polonia Warszawa 0:2 (0:2)
4′ Sowiźrał, 27′ Kosmalski

Maciejewski – Jendryka, D. Dziura, Sianos, Stachoń-Burtek – Gryzio (67′ Sypniewski), Ważny, Supera (46′ Dębowski), Musialski, A. Dziura (74′ Florczak) – Styś

Rezerwowi: Gabrysiak – Lachowski, Staszczyk, Tutaj