U-19: Derby Łodzi dla Widzewa!

31 października 2020, 15:45 | Autor:

Przed tygodniem juniorzy starsi Widzewa zapewnili sobie awans do Ligi Makroregionalnej U-19, a dziś odnieśli kolejny sukces – wygrali w derbach Łodzi z ŁKS 3:0! Wynik w pierwszej połowie otworzył Mateusz Bień, a w drugiej podwyższyli go Marcel Przybylski i Mikołaj Merecz!

Pierwsze fragmenty spotkania upłynęły pod znakiem przewagi gości. Dwie dobre okazje do otworzenia wyniku miał Bartosz Bargiel, ale najpierw uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką, a kilka minut później jego strzał pewnie obronił Aleksander Wojda. Widzewiacy starali się atakować przede wszystkim skrzydłami, jednak nie byli w stanie stworzyć zbyt wielkiego zagrożenia pod bramką ŁKS. Aktywni byli Mateusz Saganiak i Damian Pokorski, lecz brakowało im dokładności.

Mecz stał na dobrym poziomie, ale z każdą kolejną akcją to Widzew zaczynał się prezentować coraz lepiej. Przyniosło to efekt w 27. minucie! Bień odwrócił się z piłką, minął obrońcę i przymierzył z trudnej pozycji. Była to świetna decyzja, bo uderzenie od słupka wpadło do siatki Szymona Łysawki! Czerwono-biało-czerwoni starali się pójść za ciosem – prawą stroną przedarł się Saganiak, ale Damian Związek nie był w stanie dopaść do futbolówki.

W końcówce pierwszej części świetną sytuację na wyrównanie zmarnował z kolei Patryk Żak, który nie wykorzystał dobrego rajdu Mateusza Sucheckiego. Zawody się bardzo zaostrzyły. Wiktor Kościuk sfaulował bez piłki Adama Dębińskiego, ale sędzia zamiast ukarać go jakąkolwiek kartką, napomniał… protestujących przeciwko tej decyzji Wojdę oraz trenera Michała Czaplarskiego. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków ŁKS, ale drugiego gola mógł strzelić Widzew! Bień wywalczył rzut rożny, a wrzutka Filipa Przybułka trafiła wprost na głowę Dominika Najderka, który jednak trafił tylko w poprzeczkę. Po chwili z rzutu wolnego przymierzył Związek, lecz na posterunku był Dominik Stanny. Po kolejnym kornerze znów główkował Najderek, tym razem obok słupka. W polu karnym był również przewracany Związek, ale arbiter przewinienia się nie dopatrzył.

W 66. minucie na strzał zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Michał Szcześniak, lecz na posterunku był Stanny. W odpowiedzi, po wrzutce z rzutu rożnego główkował Szymon Majchrzak, na szczęście minimalnie chybił. Chwilę później sam na sam z Wojdą stanął Bargiel, ale w dogodnej sytuacji chybił. Niewykorzystana okazja błyskawicznie się zemściła! Widzewiacy wyszli z szybkim atakiem, a Filip Zawadzki znalazł podaniem Przybylskiego, który uderzeniem w długi róg pokonał golkipera!

Druga bramka praktycznie zamknęła to spotkanie! W ostatnim kwadransie to raczej widzewiacy starali się podwyższyć prowadzenie, niż ełkaesiacy zniwelować straty. Świetną szansę miał na pięć minut przed końcem Szcześniak, ale bramkarz przyjezdnych najpierw obronił jego strzał, a później poradził sobie również z dobitką. Napastnik miał jeszcze jedną sytuację – tym razem z linii bramkowej futbolówkę wybił jeden z obrońców. Napór czerwono-biało-czerwonych przyniósł skutek w doliczonym czasie gry! Podanie Kacpra Trenknera wykorzystał Merecz, lobując golkipera i pakując piłkę do siatki!

W derbach Łodzi juniorów starszych Widzew wygrał z ŁKS 3:0! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego umocnili się na prowadzeniu w tabeli I ligi wojewódzkiej, choć już przed tygodniem zapewnili sobie zarówno końcowy triumf, jak i awans do Ligi Makroregionalnej U-19. Do zakończenia rozgrywek pozostały im jeszcze dwa spotkania – w najbliższym, 11 listopada, zmierzą się u siebie z Wartą Sieradz.

U-19: Widzew Łódź – ŁKS Łódź 3:0 (1:0)
27′ Bień, 74′ Przybylski, 90+2′ Merecz

Wojda – Mikuś, Lenart, Najderek, Bień (79′ Merecz) – Saganiak, Glicner, Dębiński (86′ Trenkner), Przybułek (71′ Zawadzki), Pokorski (65′ Przybylski) – Związek (61′ Szcześniak)

Rezerwowi: Schmidt – Winek