Bez niespodzianek w piątkowych meczach PP

30 października 2020, 21:00 | Autor:

Cztery mecze rozegrane zostały w pierwszym dniu 1/16 finału Pucharu Polski. Choć w trzech z nich długo zanosiło się na niespodzianki, ostatnio do żadnej nie doszło, a faworyci awansowali do dalszej rundy. Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał jedynie Raków Częstochowa.

Wydawało się, że wyjazdowe starcie podopiecznych Marka Papszuna z zajmującą w tabeli I ligi drugie miejsce Termalicą Nieciecza będzie bardzo ciekawy, ale tak nie było. Częstochowianie przewyższali gospodarzy pod każdym względem i tylko przez swoją nieskuteczność oraz brak szczęścia wygrali zaledwie 2:0. Bramki dla nich zdobyli już na samym początku Vladislavs Gutkovskis, a także w drugiej połowie Ivi Lopez.

W dwóch spotkaniach byliśmy świadkami dogrywki. Garbarnia Kraków bardzo długo remisowała z Chojniczanką Chojnice, ale na pięć minut przed końcem prowadzenie przyjezdnym dał Szymon Skrzypczak. Piłkarze z Małopolski błyskawicznie wyrównali, jednak w dogrywce nie sprostali już przeciwnikom i przegrali 1:3. Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek Sokoła Ostróda z Wartą Poznań. Przez dziewięćdziesiąt minut było bezbramkowo, a wszystkie gole padły w nim w dodatkowym czasie gry.

Najwięcej emocji przyniósł mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Górnikiem Zabrze. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego gospodarze prowadzili 2:1 i wydawało się, że odprawią kolejnego – po Wiśle Kraków – rywala z Ekstraklasy. Końcówka była jednak zabójcza w wykonaniu podopiecznych Marcina Brosza. Przemysław Wiśniewski doprowadził do wyrównania, a Alasana Manneh dał im zwycięstwo.

W sobotę miały zostać rozegrane cztery spotkania, ale dwa – Olimpii Grudziądz z Lechią Gdańsk i Stali Mielec z Piastem Gliwice – przełożono dzisiaj na inny termin. Jutro odbędą się zatem tylko starcia Unii Janikowo z ŁKS Łódź oraz Pogoni Siedlce z Radomiakiem Radom. To pierwsze o 13:00, zaś drugie cztery godziny później.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski:

piątek, 30 października

Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice 1:3 pd. (Kuczak – Skrzypczak, Mikołajczak, Górecki s.)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Górnik Zabrze 2:3 (Trochim, Zaklika – Evangelou, Wiśniewski, Manneh)
Sokół Ostróda – Warta Poznań 1:3 pd. (Wolny – Trałka, Kuzimski x2)
Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa 0:2 (Gutkovskis, Lopez)