Sparing z Jagiellonią zamknięty dla kibiców i mediów

23 marca 2023, 15:00 | Autor:

W najbliższy weekend piłkarze Widzewa nie będą walczyli o ligowe punkty, ale nie oznacza to, że wcale nie pojawią się na boisku. W planach jest rozegranie meczu kontrolnego, ale niestety, kibice i dziennikarze go nie zobaczą.

Coraz częstszą praktyką polskich klubów jest ukrywanie sparingowych potyczek przed fanami, a nawet przedstawicielami mediów. Na zachodzie największe zespoły zarabiają na organizacji spotkań towarzyskich, nierzadko mierząc się ze sobą w egzotycznych krajach, takich jak Chiny, Stany Zjednoczone czy Bliski Wschód. Wszystko po to, by zdobywać nowych sympatyków i zarabiać dodatkowe środki. W dobie piłkarskich systemów analitycznych czy wszechobecnych informacji na temat drużyn, nikt nie zawraca sobie głowy utajnianiem meczów, wychodząc z założenia, że to i tak niewiele da, a koszt „odwrócenia się” od kibiców jest zbyt duży.

Nad Wisłą wygląda to inaczej i dlatego najbliższy sparing z udziałem widzewiaków będzie niedostępny dla postronnych obserwatorów. Jak ustaliliśmy, taką decyzję podjęli przedstawiciele Jagiellonii Białystok, z którą zmierzą się podopieczni Janusza Niedźwiedzia. W trakcie zimowych przygotowań podobnie potraktowany został mecz łodzian z Chojniczanką Chojnice, co związane było z grą na toruńskim boisku pod balonem, gdzie trudno było zapewnić widzom bezpieczeństwo.

Niedzielny mecz z Jagiellonią ma zostać rozegrany mniej więcej w połowie drogi między Łodzią a Białymstokiem. Rozpocznie się o godz. 12:45, a po jego zakończeniu oficjalna witryna opublikować ma szczegóły przebiegu starcia: wynik, strzelców ewentualnych goli czy składy, w jakich zagrają zespoły.

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
11 miesięcy temu

Brawo Ryan że napisałeś prawdę o utajnianiu meczy,szacun

Rafi
Odpowiedź do  Krzysztof
11 miesięcy temu

Szczególnie to porównanie do klubów jak min: Real , Barca , Bayern i inne to takie z dupy. Pewnie jak Widzew pojechałby do Chin , Stanów to zarobilibyśmy krocie i zyskali nowych fanów. Najpierw to trzeba grać jak te kluby i zdobywać trofea. Co do zamykania sparingów w naszym przypadku to głupota bo i tak każdy wie jak gramy. Może jednak chodzi o spokój i wyciszenie atmosfery. O tym też trzeba pomyśleć.

SiadamKucam
11 miesięcy temu

Oni tak na serio? I pytanie, od kogo wyszła inicjatywa w tym temacie i dlaczego nie była to Jagiellonia?:-)

Łukasz
Odpowiedź do  SiadamKucam
11 miesięcy temu

Przeczytaj tekst że zrozumieniem albo poproś kogoś żeby Ci wytłumaczył skoro masz z tym problem.

DonJ
11 miesięcy temu

Nie rozumiem dlaczego się na to zgodziliśmy. Jak łamagi z Białegostoku chcą grać po kryjomu to niech grają sami ze sobą w środku nocy, przy zgaszonym świetle.

Last edited 11 miesięcy temu by DonJ
dreka
11 miesięcy temu

No cóż … Polska myśl … Jagiellonia broni się przed spadkiem pewnie dlatego nie chce pokazywać nowych taktycznych zagrań…kabaret.

Paweł
11 miesięcy temu

Mecze ekstraklapy też zamknijmy

Fafarafa
Odpowiedź do  Paweł
11 miesięcy temu

też tak pomyślałem…

Reminio
11 miesięcy temu

Nieporozumienie. Co tu do.ukrycia. Testowanych nie będzie, wszyscy wiemy, że klepiemy od bramki, ewentualnie laga na Jordiego. A może stałe fragmenty gry…No tak , w każdym meczu jest ich około 5-10 a my po 25 kolejkach i okolo 150-200 mozliwosciach, strzelilismy AZ DWIE BRAMKI , w tym jedna jajami…No fakt , to są jaja, trzeba ukryć tą naszą super efektywną tajną broń…

Last edited 11 miesięcy temu by Reminio
LEONARD
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu

jagielonia utajniła niech mama przeczyta ci artykuł ze zroumieniem

Reminio
Odpowiedź do  LEONARD
11 miesięcy temu

Ale można kulturalniej zwrócić uwagę i nie mieszać w to rodziny. Chyba sie zagalopowales. Poza tym kiedyś też zamykalismy sparingi z NASZEJ inicjatywy, więc moj komentarz jest szczera prawda odnisnie takich praktyk…a takze nie napisałem nic, co nie byloby faktem !

Łukasz
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu

Następny co nie umie czytać ze zrozumieniem.

Nikt
11 miesięcy temu

Wielka tajemnica. Słabe to utajnianie sparingów.

LEONARD
11 miesięcy temu

chyba jaga mekambe zakontraktowała i chce to ukryc przed rywalami..

Last edited 11 miesięcy temu by LEONARD
andirts
11 miesięcy temu

Możemy utyskiwać na utajnianie sparingów, ale bez przesady. Porównanie do tournee wielkich po egzotycznych krajach zupełnie nie trafione…

Fafarafa
11 miesięcy temu

…niedługo utajnią z kim grają…

Defensywny napastnik.
Odpowiedź do  Fafarafa
11 miesięcy temu

Dobre….

Radosław
11 miesięcy temu

Przecież musi być jakiś przeciek. Jak ktoś coś… to niech da znać, bo ja: „Muszę być zawsze tam gdzie mój Widzewek gra aejaooo miłości ma !!!

Axell
11 miesięcy temu

Więc jak to jest z hasłem „zawsze w 12”? Zawsze czy tylko wtedy kiedy potrzeba kasy?

19
0
Would love your thoughts, please comment.x