70 minut Ciganiksa przeciwko Irlandii

22 marca 2023, 22:42 | Autor:

Andrejs Ciganiks zaliczył dziś 39. występ w narodowych barwach. Piłkarz Widzewa Łódź wybiegł w podstawowym składzie reprezentacji Łotwy w meczu towarzyskim z Irlandią, rozgrywanym w Dublinie. Zszedł w drugiej połowie.

Pierwsza część spotkania nie należała do najlepszych w wykonaniu 25-latka. Ustawiony tak, jak w drużynie klubowej – na lewym wahadle, miał bardzo duże problemy z grającym na jego stronie kapitanem gospodarzy, Mattym Dohertym. Zawodnik Atletico Madryt miał dużo przestrzeni na swojej prawej stronie, a jego zespół zagrażał Łotyszom właśnie w tej strefie boiska. Po dwóch dośrodkowaniach Irlandczycy prowadzili po 18 minutach już 2:0. Później szczęście uśmiechnęło się do gości, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania. Szczególne pochwały należą się Robertsowi Uldrikisowi, autorowi kontaktowej bramki, po przepięknym strzale z okolic 30. metra.

Po przerwie Ciganiks prezentował się dużo lepiej, ale w 69. minucie dał sobie odebrać piłkę, a błąd naprawił faulem, za który obejrzał żółtą kartkę. Dwie minuty później został zmieniony. Kilka chwil wcześniej gospodarze strzelili trzeciego gola. Do końca meczu przeważali gracze z Irlandii, ale wynik potyczki nie uległ już zmianie i skończyło się rezultatem 3:2.

Oprócz Andrejsa Ciganiksa, w dzisiejszym starciu na boisku pojawili się także m.in. Kristers Tobers z Lechii Gdańsk czy Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa. We wtorek Łotwa zainauguruje eliminacje Mistrzostw Europy wyjazdowym spotkaniem z Walią.