Świetnie wieści z Ministerstwa Sportu. Są pieniądze na boiska!

22 marca 2023, 16:34 | Autor:

Bardzo dobre informacje napłynęły dziś z Ministerstwa Sportu. Jak podała strona internetowa widzew.com. wspólny wniosek klubu oraz Miasta Łódź został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu możliwa będzie poprawa infrastruktury treningowej!

Przypomnijmy, że władze Widzewa wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji planowały modernizację ośrodka na Łodziance, a także budowę całkiem nowego boiska w okolicy stadionu. Ma ono być pełnowymiarowe, o naturalnej nawierzchni, a także posiadać system podgrzewania. Dzięki temu pierwsza drużyna będzie mogła ćwiczyć w dużym komforcie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Obecnie nie było to możliwe, ponieważ w jednym z największym polskich miast takich warunków nie ma.

Jak czytamy w komunikacie, wnioskodawcy otrzymają z Programu Wsparcia Mistrzów kwotę bliską sześciu milionów złotych! „Cieszę się, że wniosek został oceniony merytorycznie, bo bez inwestycji w infrastrukturę oraz boiska Widzew nie będzie mógł się rozwijać. Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta Łodzi, a w szczególności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za wkład w przygotowanie wniosku” – skomentował sprawę prezes Mateusz Dróżdż.

Środki zostaną przeznaczone na modernizację istniejącego boiska sztucznego, a także wymianę nawierzchni z naturalnej na sztuczną w ośrodku przy ul. Małachowskiego. Konsekwentnie planowana jest również budowa nowego boiska z podgrzewaną, naturalną murawą w sąsiedztwie „Serca Łodzi”. Będzie ono zlokalizowane przy parkingu, od strony ul. Smolarka.

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
26
0
Would love your thoughts, please comment.x