Świetnie wieści z Ministerstwa Sportu. Są pieniądze na boiska!

22 marca 2023, 16:34 | Autor:

Bardzo dobre informacje napłynęły dziś z Ministerstwa Sportu. Jak podała strona internetowa widzew.com. wspólny wniosek klubu oraz Miasta Łódź został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu możliwa będzie poprawa infrastruktury treningowej!

Przypomnijmy, że władze Widzewa wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji planowały modernizację ośrodka na Łodziance, a także budowę całkiem nowego boiska w okolicy stadionu. Ma ono być pełnowymiarowe, o naturalnej nawierzchni, a także posiadać system podgrzewania. Dzięki temu pierwsza drużyna będzie mogła ćwiczyć w dużym komforcie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Obecnie nie było to możliwe, ponieważ w jednym z największym polskich miast takich warunków nie ma.

Jak czytamy w komunikacie, wnioskodawcy otrzymają z Programu Wsparcia Mistrzów kwotę bliską sześciu milionów złotych! „Cieszę się, że wniosek został oceniony merytorycznie, bo bez inwestycji w infrastrukturę oraz boiska Widzew nie będzie mógł się rozwijać. Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta Łodzi, a w szczególności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za wkład w przygotowanie wniosku” – skomentował sprawę prezes Mateusz Dróżdż.

Środki zostaną przeznaczone na modernizację istniejącego boiska sztucznego, a także wymianę nawierzchni z naturalnej na sztuczną w ośrodku przy ul. Małachowskiego. Konsekwentnie planowana jest również budowa nowego boiska z podgrzewaną, naturalną murawą w sąsiedztwie „Serca Łodzi”. Będzie ono zlokalizowane przy parkingu, od strony ul. Smolarka.

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Westfalia
1 rok temu

Elegancko. W końcu będzie można trenować bez jezdzenia nie wiadomo gdzie. Dobrze gdyby się sprężyli i to boisko było gotowe na zimę .Ale w Polsce jak to w Polsce papierologia itp można się spodziewać wszystkiego .

Kamil
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

Halo!!! To nowe przy stadionie będzie naturalne zimą nie bedzie użytkowane.

Last edited 1 rok temu by Kamil
LEONARD
Odpowiedź do  Kamil
1 rok temu

potrafisz czytac? podgrzewane… taki jest wymog exkstraklasowy na nowy sezon! boisko treningowe trawiaste z murawa podgrzewana dlatego miasto mu nam wybodowac przy wspołudziale panstwa!

Marcin
1 rok temu

Nic z tego nie rozumiem, płaczemy ze mamu boiska sztuczne i przez nie łapiemy kontuzje ,a tu za chwilę wymienia naturalna na sztuczna
Ktoś potrafi to wytłumaczyć?

Parsifal
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

To proste, cytując klasyka… yyyyyy bo szyny były złe…

spec
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

Już tłumaczę, będzie wymienione boisko naturalne na sztuczne ze względu na przeznaczenie ośrodka na Małachowskiego, które ma służyć docelowo tylko Akademii. W projekcie jest budowa naturalnego boiska z podgrzewaną murawą przy stadionie. Boisko hybrydowe zostaje.

LEONARD
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

bo tam beda trenowac Juniorzy i Młodsi a 1 i 2 druzyna na boisku obok stadionu…

Teofilów
1 rok temu

Brawo Zarząd! Małymi krokami do celu ;)

Rafał
1 rok temu

„Środki zostaną przeznaczone na modernizację istniejącego boiska sztucznego, a także wymianę nawierzchni z naturalnej na sztuczną w ośrodku przy ul. Małachowskiego”. Podobno boisko na Sępiej ma powstać w 2025 roku, w Bukowcu nie wiadomo kiedy. Jedyne naturalne boisko (na Łodziance) zostanie zamienione na sztuczne, jak wynika z tekstu. Czyli przez cały 2024 rok Widzew nie ma naturalnego boiska?! dobrze rozumuję?!

Jura
1 rok temu

Świetna wiadomość :-)

Reminio
1 rok temu

Cuda, cuda ogłaszają….

Mieczysław
1 rok temu

Superrrrr!!!! Tylko trochę mnie martwi że wyremontujemy sztuczne i naturalne przerobimy na sztuczne. Czyli brak nam naturalnych, a zwiększamy ilość sztucznych?

Antonio
1 rok temu

Wyborcy coraz bliżej, to i powiedzmy bliżej wyborców.

Kixon
Odpowiedź do  Antonio
1 rok temu

szkoda że częściej nie ma wyborów

nody64
Odpowiedź do  Antonio
1 rok temu

znowu ci źle

nody64
1 rok temu

Brawo rząd!

Kixon
Odpowiedź do  nody64
1 rok temu

Zarząd?

nody64
Odpowiedź do  Kixon
1 rok temu

dziękujemy Ministrze brawo RZĄD!

Mike nieżelazny
1 rok temu

Nie uwierzę jak nie zobaczę… Politykom jak psom, tym bardziej przed wyborami nie można ufać.

arch
1 rok temu

Eeee, kiełbasa wyborcza. Do 25′ zepsuje się ;)
Obym się mylił.
Nie wierzę politykom, nie !
Panie i panowie Tomek Lipiński kłania się :)
Dla młodych…to taki dziaders którego warto wygoogliwać.

Galu
1 rok temu

Uwierzę jak wybudują i Widzew będzie mógł z niego korzystać w wymiarze jakiego potrzebuje…

R T S
1 rok temu

Bałem się,że jak pod wnioskiem jest również podpis tych szkodników z urzędu łódzkiego to Ministerstwo nie da.Ale brawo dla ministerstwa sportu. W końcu Rząd Polski pomógł. Te jełopy z miasta Łodzi tylko szkodziły.

kasia
1 rok temu

ach jak dobrze, ze rząd po nas wspiera i hania zdanowska

mirson
Odpowiedź do  kasia
1 rok temu

Jak nas hania wsparla to sie w 4 lidze obudzilismy.

Widzewtoya
1 rok temu

Warunki na zgrupowaniach miałyśmy dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy! A poniewaz sztuczne boiska sa zle i kontuzjogenne prezes zbuduje nam kolejne sztuczne na miejscu naturalnego. Dziekujemy!

LEONARD
Odpowiedź do  Widzewtoya
1 rok temu

prezes nic nie buduje tylko miasto! widzew dopiero przygotowuje sie do budowy swojego osrodka w Bukowcu!
a sztuczne bedzie hybrodowe a za rok bedzie trawiaste z podgrzewana murawa obok stadioniu…

26
0
Would love your thoughts, please comment.x